Situācija ar trokšņu regulējumu Rīgā

Arvien plašāku sabiedrības uzmanību saņem jautājums par izklaides trokšņu regulējuma trūkumu Latvijā un tā negatīvajām sekām uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
Skatīt vairāk

Rīgas vicemērs Ratnieks aicina Saeimas Nacionālās drošības komisijai rast regulējumu Maskavas nama Rīgā nacionalizēšanai

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) vērsies ar vēstuli Saeimas Nacionālās drošības komisijā ar aicinājumu rast risinājumu, lai tiktu izstrādāts tiesiskais regulējums nekustamā īpašuma “Maska
Skatīt vairāk

Mērķtiecīgām investīcijām sociālajā jomā jābūt nepārtrauktām

Par sociālajiem jautājumiem lielākoties sabiedrība sāk interesēties tikai tad, kad nākas ar tiem saskarties personīgi. Taču politiķiem šī joma sāk interesēt pirms vēlēšanām.
Skatīt vairāk

Daļa skolēnu 3.oktobrī var palikt bez pusdienām skolā!

2022. gada 24. augustā Rīgas dome pieņem saistošos noteikumus Nr. RD-22-153-sn (prot. Nr. 68, 103. §), kuri paredz kārtību, kādā Rīgas valstspilsētas pašvaldība nodrošina izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma līdzfinansējumu.
Skatīt vairāk

Vai Rīga jau gatava X stundai?

Ko mēs varam darīt, lai būtu maksimāli gatavi krīzes situācijai? Kas katram no mums ir jādara, ja iestājas krīze? Kā vadīt krīzes situāciju?
Skatīt vairāk

K. Čekušins: Tas ir nepieņemami, ka medicīnas nozares profesionālim liedz dalību Veselības aprūpes koordinācijas padomē!

2022.gada 23.februāra Rīgas domes sēdē tika izskatīts jautājums par Veselības aprūpes koordinācijas padomes (turpmāk – Padome) izveidošanu.
Skatīt vairāk

Par atklātiem konkursiem personāla atlasē un uzticēšanos Rīgas pašvaldībai

Jaunie konservatīvie Rīgas domē neatbalsta politisko tirgu par amatiem Rīgas domē un šobrīd ceļ trauksmi par to, kā domē tiek kārtots Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora atlases jautājums.
Skatīt vairāk

Burovs: domes vadībai jāuzņemas atbildība par traumām, kuras rīdzinieki guva dēļ nesakoptām ietvēm

Ekstremāli slidenās ietves galvaspilsētā bija nevis laika apstākļu, kā to mēģina pasniegt domes vadība, bet gan bezatbildības un bezdarbības rezultāts.
Skatīt vairāk

Par tiesību normu grozījumiem Publisko iepirkumu likumā

Joprojām aktuāla tēma ir būvnieku karteļa lieta, kas var kļūt par kārtējo stāstu, kurā uzsāktā cīņa beidzas ar sasietām rokām.
Skatīt vairāk

Par Valstssvētku laika māksliniecisko noformējumu

Daudzi cilvēki sociālajos medijos ir pauduši iepriekš nepieredzētu sašutumu un neapmierinātību par Rīgas pašvaldības izvēlēto Valstsvētku laikam domāto māksliniecisko noformējumu (sadaļā https://svetki.riga.lv/ru ).
Skatīt vairāk

Jaunā konservatīvā partija atbalsta Kongresu nama modernizāciju

Kongresu nama pārbūve un modernizācija no Ušakova laika 40 miljoniem samazinājusies līdz valstisko spēku 12 miljoniem eiro.
Skatīt vairāk

Vai “Tīrīgas” stāsts atrisināts?

Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcija atbalstījusi koalīcijas lēmumu izlīgt ar Konkurences padomi "Tīrīgas" jautājumā un samaksāt pusmiljona eiro sodu.
Skatīt vairāk

Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcija: Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd ir Rīgas domnieku un rīdzinieku uzmanības centrā.
Skatīt vairāk

Vai “Tīrīgas” stāsts atrisināts?

Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcija atbalstījusi koalīcijas lēmumu izlīgt ar Konkurences padomi "Tīrīgas" jautājumā un samaksāt pusmiljona eiro sodu.
Skatīt vairāk

Bērnudārzi Rīgā: patiesība slēpjas detaļās

Rīga – pilsēta, kur katram bērnam pirmskolas mācību iestādē ir nodrošināti vislabākie apstākļi: izglītība, attīstoša vide, mūsdienīga aprūpe - tā joprojām ir mana kā RD deputātes prioritāte, un kā ikviena vecāka vēlme un tiesības.
Skatīt vairāk

Vicemēram - Vilnim Ķirsim pēc publicētajām sarunām būtu pašam jāatkāpjas no amata!

Pēc laikraksta “Diena” publicētajiem sarunu ierakstiem, Rīgas domes deputātu frakcija “Saskaņa” pieprasa tūlītēju Viļņa Ķirša atkāpšanos no amata
Skatīt vairāk

J.Radzevičs: 4.maijā visiem nelikumīgi tika atņemta iespēja bez maksas Rīgā izmantot sabiedrisko transportu

2021.04.30. pilsētas izpilddirektora p.i. izdeva rīkojumu Nr.RD-21-300-ir, kurā ir norādīts, ka ar šo rīkojumu tiek izdarīti grozījumi RD 2010.08.24. s.not. Nr.89 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”
Skatīt vairāk

Cik likumīga ir piemaksa pie algas jaunajam Rīgas pilsētas izpilddirektoram un, cik kvalitatīvi izpilddirektors varēs veikt savus pienākumus?

Rīgas domes deputātu frakcija ““Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija” balsoja “PRET” jaunā Rīgas pilsētas izpilddirektora – Jāņa Langes iecelšanu amatā!
Skatīt vairāk

Būt vai nebūt Rīgas naktsdzīvei? Tāds ir jautājums!

Vai naktī mūsu, un līdz ar to pilsētas dzīve, apstājas? Vai diennakts tumšais laiks ir tikai naktsmiera laiks? Kā mēs to lietojam/dzīvojam?
Skatīt vairāk

Pusdienas bez vienreizlietojamo trauku piegaršas

Rīgas domes sēdē tika apstiprināti jauni saistošie noteikumi "Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība". Ar vienu mazu punktu šajos noteikumos ir sperts pirmais solis, lai motivētu cilvēkus izmantot savus traukus ēdiena līdzņemšana
Skatīt vairāk

Kas notiek RCT Piena paviljonā: frakcija Par!/PROGRESĪVIE aicina Rīgas Centrāltirgus vadību skaidrot situāciju

Neizpratni par to, ka kopš aprīļa vidus Rīgas Centrāltirgus piena paviljonā tiek tirgotas visādas mantas, tostarp apģērbs, ir izteikusi arī RD domes frakcija Par!/PROGRESĪVIE
Skatīt vairāk

50 pārmaiņu darbi Rīgā!

Šajā dienās aizrit pusgads, kopš Rīgā darbu ir sākusi pārmaiņu koalīcija, kas nomainīja ilgstoši pie varas esošo Saskaņas/GKR bloku. Steidzami darāmo darbu saraksts Rīgā patiesi ir iespaidīgs.
Skatīt vairāk

Rīgas vasara ielās; Publiskās ārtelpas renesanse – starp sistemātisku plānošanu un eksperimentiem

Pilsētas publiskās ārtelpas kvalitāte nav greznība, bet gan norma un priekšnoteikums pilsētas ekonomiskajai un labklājības izaugsmei.
Skatīt vairāk

Lai Rīgā atgriežas prieks: top iedvesmojoša vasaras kultūras programma

Esam vienojušies par principiem un konkrētu atbalstu kultūras nozarei Rīgā. Tā ir konkursa programma Rīgas vasaras kultūras programmai ar budžetu 480 000 EUR apmērā.
Skatīt vairāk

Rīgas pašvaldībā mazākumtautību bērnudārzos arī tiks nodrošināta pirmskolas izglītības programmas apguve latviešu valodā

Izglītības departamenta darbinieki, īstenojot šos grozījumus, ir savlaicīgi komunicējuši gan ar mazākumtautību bērnu dārzu administrāciju, kā arī ar vecākiem, apzinoties, ka šī ir tēma, kur visas pozīcijas ir jāizrunā, lai nerastos aplamas interpretācijas
Skatīt vairāk

Brāķis par miljoniem jeb cilvēkam nedrīkst likt dzīvot putnu būrī

Kāpēc 2020. gadā par gandrīz 17 miljoniem uzceltajā un ar lielu pompu prezentētajā ēkā Rīgā, kur speciāli izbūvētie servisa dzīvokļi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, izrādījušies nepiemēroti sākotnējam mērķim
Skatīt vairāk

Par Rīgas Svētā Pētera baznīcas nākotni

Svētā Pētera baznīcai ir jāpieder baznīcai. Tas ir normāli, loģiski un atbildīgi pret kopējo labumu.
Skatīt vairāk

A.Morozovs: Ir nepieciešams nodrošināt līdzfinansējumu komunālo pakalpojumu segšanai

Ņemot vērā, ka jau kopš 2021.gada 9.novembra Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras rezultātā ir smagi iedragāta lielas daļas rīdzinieku iespēja pilnvērtīgi gūt ieņēmumus
Skatīt vairāk

A. Vladova: Ir jāpiešķir finansējums pamatvajadzību nodrošināšanai, par katru Rīgas skolnieku, kas mācās attālināti!

Ņemot vērā, ka liela daļa Rīgas izglītības iestāžu vecāko klašu skolēnu jau kopš 2020./2021. mācību gada sākuma mācās attālināti, kā arī izsludinot ārkārtas situāciju 2020.gada novembrī uz attālināto mācību modeli tika pārcelti arī jaunāko klašu skolēni
Skatīt vairāk

K. Čekušins: Ir nepieciešama skaidra un detalizēta informācija par Rīgas domes koalīcijas pieprasītajiem līdzekļiem EUR 139.milj. apmērā no RFF

Ir izskanējusi informācija par Rīgas domes vadības iespējams neprofesionāli un necaurspīdīgi sagatavoto pieteikumu finansējumam no Eiropas atveseļošanas fonda 139 milj. eiro apmērā dažādu projektu realizācijai Rīgā.
Skatīt vairāk

Nepieciešama vienlīdzīga pieeja centralizētajai kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmai

Visiem Rīgas iedzīvotājiem ir vienādas tiesības uz pieeju publiskiem resursiem, tajā skaitā centralizētajai kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmai
Skatīt vairāk

Uzņēmējdarbības izdzīvošanai nekavējoši nepieciešams pašvaldības atbalsts

Lai nodrošinātu pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai un mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību Rīgā, frakcija “Gods kalpot Rīgai” ierosina virknei nozaru paredzēt nekustamā īpašuma atvieglojumus līdz 90%.
Skatīt vairāk

Nepieciešams stabils pašvaldības finansiāls atbalsts komercdarbībai

Frakcijas “Gods kalpot Rīgai” vadītājs Juris Radzevičs 19.01.2021.iesniedza priekšlikumu grozīt Rīgas domes saistošos noteikumus Nr.109 “Par pašvaldības nodevu par tirdzniecību publiskās vietās Rīgā”
Skatīt vairāk

L.Ozola: Latvijas sabiedrībai ir jāiesaistās diskusijā par to, kam būtu nostiprināmas īpašumtiesības uz Sv. Pētera baznīcu

Šonedēļ Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā tiek skatīts jautājums par likumprojekta “Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums” virzības gaitu – jeb jautājums, kam tad īsti pieder šī baznīca?
Skatīt vairāk

Rīgas domē reakcija uz raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetu par vardarbību bērnudārzos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā, deputāts Dāvis Stalts (JKP) uzsvērti aicināja komitejas deputātiem sadarbībā ar izglītības departamenta speciālistiem nekavējoties un aktīvi reaģēt uz sižetā izskanējušo informāciju
Skatīt vairāk