“Vērmanes parka estrādes solu demontāža tiek veikta, kā iepriekš plānots - lai solus atjaunotu, un nav skaidrs, kāpēc Rīgas domes pakļautības struktūras ir informējušas mediju telpu par to, ka šis solis ir primāri saistāms ar kārtības nodrošināšanu Vērmanes parkā. Kārtības nodrošināšana pilsētā, tostarp Rīgas parkos, ir Rīgas pašvaldības policijas ikdienas darba jautājums, tāpat kā atkritumu savākšana parkos ir SIA “Rīgas meži” ikdienas darba pienākums. Vienlaikus komitejā padziļināti analizēsim pašvaldības policijas patruļu intensitāti dažādos gada un diennakts laikos un spēju ātri reaģēt uz ārējo apstākļu maiņu,” uzsver Rīgas domes vicemēre, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāja Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija). 


Lai novērstu šo maldinošās informācijas tālāku izplatīšanos un nāktu klajā ar loģiskiem un efektīviem risinājumiem, komiteju vadītāji ir vienojušies šo piektdien sasaukt kopīgu Rīgas domes Mājokļu un vides jautājumu, kā arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteju sēdi.


“Risinājumi ir, un tie nav sarežģīti. Uzklausīsim visas institūcijas un lemsim par loģiskākajiem lēmumiem. Mums nav skaidrs, kāds ir bijis nolūks, šādā veidā informējot medijus un apzināti vai aiz neprofesionalitātes radot ažiotāžu tā vietā, lai primāri vērstos pie savas politiskās vadības un lietu elementāri sakārtotu,” uzsver Mājokļu un vides jautājumu komitejas loceklis, deputāts Dāvis Stalts (Jaunā konservatīvā partija).


JKP Rīgas domes frakcija saskata elementāru rīcības programmu minētās situācijas atrisināšanai. Soli tiek atjaunoti un izvietoti atpakaļ Vērmanes dārzā, parks uz nakti tiek slēgts, lai uzlabotu drošības situāciju parkā un vecpilsētā kopumā, pašvaldības policija pastiprina savu klātbūtni parka teritorijā īpaši gada siltajos mēnešos, pastiprinātu uzmanību pievēršot parka estrādes daļai, iespējams, tur izvietojot arī videonovērošanas sistēmas. 


Šī situācija arī izgaismoja acīmredzami nepietiekamu komunikāciju starp parku apsaimniekotāju SIA “Rīgas meži” un citām Rīgas domes struktūrvienībām, parku apsaimniekotājam laicīgi nepiesaistot kārtībsargu resursu, kā arī Informācijas un tehnoloģiju centru, lai izvietotu videonovērošanas kameras, kas ir daļa no vienotā pašvaldības videonovērošanas kameru tīkla. Mums ir svarīgi, ka visas pašvaldības struktūrvienības funkcionē kā vienota komanda.

 
JKP Rīgas domes frakcija vēlreiz uzsver, ka šis nav ārkārtas gadījums, bet domes ikdienas darbs, kurš būtu jārisina ikdienas rutīnas ietvaros, nevis radot mākslīgi inscenētu ažiotāžu, kas kalpo par labu tai varai, kura vēlas atgūt Rīgu un turpināt netraucētu tās izsaimniekošanu.