Rīgas domes deputātu frakcija ““Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija” balsoja “PRET” jaunā Rīgas pilsētas izpilddirektora – Jāņa Langes iecelšanu amatā! Iemesls? – Mēs uzskatām, ka nav iespējams apvienot tik atbildīgo izpilddirektora amatu ar LDZ padomes priekšsēdētāja amatu. Ņemot vērā šī amata nozīmīgumu, Rīgas domes vadība jau sākotnēji solot piemaksu pie algas 100% apmērā, no likumiskās puses spēra ļoti pretrunīgu soli.

Ņemot vērā šādu Rīgas domes vadības rīcību, mūsu frakcija nosūtīja pieprasījumu KNAB, VARAM un Valsts Kontrolei, lai atbildīgās iestādes izvērtē šādas rīcības likumību un pamatotību.  Joprojām gaidām atbildi!

Jebkurā gadījumā, šī amata pienākumu izpilde, prasa kā minimums 100% atdevi. Rīga ir galvaspilsēta, liela pilsēta – Latvijas ekonomiskais centrs! Rīgas pilsētas izpilddirektors ir arī pašvaldības kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētājs.

Šajā situācijā, mēs uzskatām par nepieņemamu un nepareizu divu amatu apvienošanu. Un beznosacījumu ikmēneša piemaksa 100% apmērā pie algas ir ne tikai neētiska, bet arī pretrunā ar normām par amatpersonu atalgojumu!