Rīgas domes deputāts Dāvis Stalts

  05.11.2020 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā, deputāts Dāvis Stalts (JKP) uzsvērti aicināja komitejas deputātiem sadarbībā ar izglītības departamenta speciālistiem nekavējoties un aktīvi reaģēt uz sižetā izskanējušo informāciju par pirmskolas izglītības pedagogu vardarbību pret bērniem.

“Saņemot daudzu vecāku sašutušos zvanus, kā arī informāciju, ka līdzīgas situācijas atsevišķos pašvaldību bērnudārzos ir gadiem ilgi nenovērsta absolūti nepieņemama prakse, uzskatu un aicinu Rīgas domi rīkoties nekavējoties, lai risinātu situāciju ārpus kārtas,” uzsver deputāts Stalts, piebilstot, ka visaptverošā Rīgas domes pirmsskolas izglītības iestāžu jautājumu komisija, par kuras izveidi konceptuāli vienojusies koalīcija, taps kaut kad pārskatāmā nākotnē un absolūti netraucē jau šobrīd domes deputātiem rīkoties un sākt strādāt darba grupas ietvarā, uzsākot risināt, gadiem ilgi novārtā atstāto vardarbības pret bērniem Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, jautājumu.

Stalts uzsver, ka tāda politiskā situācija, kā tagad Rīgas attiecībās ar valsti nav bijusi ļoti sen un mums jāprot tā izmantot. Iespējams, ir jānāk kopā gan Rīgas domes, gan Saeimas, gan Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem un jāmeklē kādi kompleksi risinājumi, taču  jau tagad ir lietas, kuras varam sākt darīt pašvaldības līmenī un kavēties nebūtu cilvēcīgi. “Par konkrētiem risinājumiem pirms ekspertu uzklausīšanas darba grupā runāt būtu gan pāragri, gan neprofesionāli” papildina deputāts Stalts.

Informāciju sagatavoja Rīgas domes deputāts Dāvis Stalts