Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone kopā ar atbildīgajiem domes departamentiem trešdien, 1.novembrī, pulksten 10.00, apsekos Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietu, kas šobrīd Rīgas pilsētvidē pārtop par Atceres dārzu traģēdijas upuriem.
Atceres dārzs tiek veidots kā piemiņas vieta, kur traģēdijā cietušie un bojāgājušo tuvinieki varēs netraucēti noturēt piemiņas brīžus, bet pārējiem iedzīvotājiem tā būs mierīgas atpūtas vieta, vienlaikus informējot par šo notikumu. Zolitūdes Atceres dārza ainavisko ansambli veidos Kopābūšanas laukums ar perimetrāliem apstādījumiem, ar bagātīgiem stādījumiem klāts Klusuma pakalns un priekšlaukums, kā arī dārzam pieguļošais lineārais parks. Kopābūšanas telpā brīvi būs izkārtotas 54 dažāda izmēra nerūsējošā tērauda sfēras, netraucējot šķērsot laukumu, bet piesaistot gājēju uzmanību un palēninot kustību, tādējādi sekmējot apcerīgu noskaņojumu.


“Šogad aprit 10 gadi kopš valstī lielākās traģēdijas. Pakāpeniski šī vieta pārtop par jauna veida piemiņas telpu Rīgas pilsētvidē. Skiču autoru ideja ir izveidot telpu gan kopābūšanai, gan klusiem vienatnes brīžiem. Tiksimies klātienē, lai pārrunātu darbu gaitu – šobrīd notiek būvprojekta izstrāde, pēc kura tiks piesaistīts būvnieks. Plānots, ka Atceres dārza atklāšana notiks 2025.gadā,” norāda Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

2022.gadā tika izsludināts metu konkurss, kura mērķis bija iegūt pārdomātus, ainaviski, arhitektoniski un mākslinieciski augstvērtīgus metus Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietai Rīgā. Tika noteikts, ka Piemiņas vietai jākļūst par dziedinošu un apkaimes iedzīvotājus saliedējošu vietu, dodot iespēju cilvēkiem atcerēties un godināt bojā gājušos un cietušos mierpilnā veidā. Konkursā tika iesniegti 4 piedāvājumi, kurus izvērtēja starpinstitucionāla komisija, un par labāko piedāvājumu atzina SIA „ALPS ainavu darbnīca” izstrādāto piedāvājumu, kā rezultātā 2022.gada decembrī tika noslēgts līgums par būvprojekta izstrādi.

Mediju pārstāvji aicināti pievienoties vietas apsekošanā (Priedaines ielā 20, Rīgā), iepriekš sazinoties ar Elīnu Bērziņu, Rīgas vicemēra padomnieci, piesakot dalību eberzina85@riga.lv vai mob. +37128931413.