Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks vērsies Valsts drošības dienestā ar aicinājumu izvērtēt Aleksandra Mirska rīkoto pasākumu – filma “Gūtmaņa alternatīva” un solo koncerta - atbilstību valsts interesēm. 

“Reaģējot uz šiem pasākumiem, esmu nosūtījis vēstuli Valsts drošības dienestam, lai tas sniegtu atzinumu, vai pie šā brīža situācijas Aleksandra Mirska režisētā filma “Gūtmaņa alternatīva” un paredzētais solo koncerts “Aleksandra Mirska radošais vakars” var radīt riskus valsts un iekšējai drošībai. Šobrīd hibrīduzbrukumu apstākļos mums ir jābūt modriem un jāizskauž jebkuras aktivitātes, kas arī slēptā veidā mēģina kultivēt prokrievisko režīmu un īstenot Krievijas intereses kultūras aizsegā. Drošība ir mūsu prioritāte, tādēļ pēc Valsts drošības dienesta atzinuma saņemšanas rosināšu lemt par tālākām darbībām, ja šie pasākumi neatbildīs nacionālās drošības interesēm,” norāda Edvards Ratnieks.

Jau 2016. gadā pēc filmas “Gūtmaņa alternatīva” pirmizrādes Daugavpilī, kura bija plaši izreklamēta visos iespējamos veidos,  tā tika raksturota kā padomju armijas slavinoša filma ar pašu Mirski galvenajā lomā. A.Mirskis ir politiskās partijas “Alternatīve” izveidotājs, bijušais Eiropas Parlamenta un Saeimas deputāts, kas iepriekš zināms kā politiķis.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka filma “Gūtmaņa alternatīva” ir uzņemta pēc A. Mirska tā paša nosaukuma sarakstītā romāna. Šī filma ir militāri vēsturiska drāma, kuras pamatā ir reāli notikumi par 1944. gadu un Sarkanās armijas virsnieku, kuru par nodevību arestē pretizlūkošana. Šo filmu ir plānots demonstrēt šā gada 17. februārī.

Savukārt, viņa solo koncertā “Aleksandra Mirska radošais vakars”, kurš norisināsies šā gada 6. aprīlī, tiks izpildītas 14 autora labi pazīstamas dziesmas. Abu pasākumu norise šobrīd tiek plānota “Splendid Palace”.