Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, kura pārziņā ir sadarbības veidošana ar Ukrainu, informē, ka šodien Rīgas domes sēdē atbalstīta iecere par desmit RPSIA “Rīgas satiksme” autobusu ziedojumu Čerņihivas apgabala iedzīvotājiem.

“Ukraina var paļauties uz Rīgas pašvaldības morālu un fizisku atbalstu, ko pierādām ar darbiem. Rīgas dome turpina atbalstīt Ukrainu kara apstākļos, un jauns autobusu dāvinājums sniegs būtisku atbalstu pašvaldības funkciju izpildei. Palīdzēt Ukrainai ir mūsu iniciatīva un arī pienākums, jo šādā veidā stiprinām Ukrainas spēju turēties pretī Krievijas īstenotajam karam. Čerņihiva atrodas tuvu Kijivai un tā turpina atgūties pēc Krievijas okupācijas un uzbrukumiem. Tā atjauno infrastruktūru un saskaras ar jauniem okupantu triecieniem. Bet iedzīvotāji un apgabala vadība turpina soli pa solim atjaunot visu. Transports pasažieru un skolēnu pārvadājumiem kara apstākļos ir ļoti vērtīgs ziedojums, lai iedzīvotājiem nodrošinātu pārvietošanās iespējas,” atzīst Edvards Ratnieks, kas norāda, ka jau drīzumā tiks gatavotas labdarības akcijas, pēc kurām autobusu konvojs uzsāks ceļu uz Ukrainu.

“Solaris Urbino” markas autobusi tiks dāvināti Čerņihivas pašvaldības komunālajam uzņēmumam “Čerņihivas trolejbusu pārvalde”. RPSIA “Rīgas satiksme” 2001.gadā ražotos autobusus vairs neizmanto sabiedriskā transporta funkciju sniegšanai un tie netiek ekspluatēti Latvijā.

Šis ir tupinājums RPSIA “Rīgas satiksme” pērn decembrī noslēgtajai sadarbībai ar Kijivas uzņēmumu “KIJIVPASTRANS”, dāvinot tam divdesmit vienu  2002.- 2004. gada izlaiduma autobusu, kuru ekspluatāciju uzņēmums bija beidzis.

Čerņihiva ir viens no visvairāk cietušajiem apgabaliem Ukrainā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.