Datums 28. aprīlis, 2024
Laiks10.30
Vieta Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta iela 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)
Runcis Alberts Mākslinieks Gatis Buravcovs.
Runcis Alberts Alberta ielā 12. Mākslinieks Gatis Buravcovs.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 2024. gada 28. aprīlī plkst. 10.30 un 13.00 aicina ģimenes ar bērniem uz ikmēneša sarīkojumu “Ciemos pie Runča Alberta”. Dalībnieki varēs apskatīt  vēsturisku ķieģeļu kolekciju un uzzināt, kā jūgendstila laikā būvēja namus,  izveidot savu smaidīgo ķieģeli un klausīties jautras dziesmas un dzejoļus.

Lai apskatītu ap 100 dažādus senatnīgus ķieģeļus, kas tapuši Latvijas cepļos, iepazītu namu mūrēšanas vēsturi,  kā arī uzzinātu, kādas ēkas celtas jūgendstila laikā, Runcis Alberts 28. aprīlī aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”.

 Varēs uzzināt gan par namu būvniecību, dažādiem jūgendstila ēku siluetiem, gan senatnīgiem un mūsdienu celtniecības materiāliem. Bērni kopā ar rokas lelli Runci Albertu un  pasākumu vadītāju Ivetu Sproģi apskatīs izstādi “Ķieģeļi”, veidos dažādu formu smaidīgus ķieģeļus un meklēs īpašus ķieģeļus, kuri iemūrēti Alberta ielas 12 pagrabstāva sienās. Varēs pacilāt mūrnieka darbarīkus, kā arī nofotografēties.   

Uz pasākumu plkst. 10.30 aicināti pirmsskolas vecuma bērni, bet plkst. 13.00 – skolas vecuma bērni. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: jugendstils@riga.lv, Facebook lapā @RigaArtNouveau vai zvanot pa tālruņa numuru +37167181465.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana, kas var tik izmantota publicitātes vajadzībām. Sarīkojuma ilgums 60 min. Dalības maksa 5,00 EUR.