No 2024. gada 2. janvāra centrs atradīsies Pāles ielā 9.

Centrs atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no 9.00 līdz 17.00. 

E-pasts: racui@riga.lv

 

Dodies uz klientu informācijas centru Pāles ielā 9, kur saņemsi talonu ar rindas numuru. Saglabā talonu – tas būs jāuzrāda, dodoties saņemt pakalpojumus klientu apkalpošanas zonā (ieeja B).

Informācijas centrā saņem vispārēju informāciju par Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem.

Mājoklis – ja Tev nav, kur palikt, Rīgas atbalsta centrā Tev palīdzēs atrast pagaidu mājokli pieejamajās vietās Latvijā.

Uzturēšanās atļaujas – lai varētu ilgstoši dzīvot un strādāt Latvijā, nepieciešama uzturēšanās atļauja. Tā dod tiesības uz nodarbinātību bez ierobežojumiem un piekļuvi dažādiem citiem pakalpojumiem. Uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš ir 2 gadi.

2022. gadā izsniegtajām vīzām un uzturēšanās atļaujām derīguma termiņš ir līdz 2024. gada 4. martam.

Reģistrācija - pašvaldības klientu apkalpošanas speciālisti:

 • reģistrē personas informāciju (vārdu uzvārdu, dzimšanas datus, pases vai cita dokumenta datus, kontaktinformāciju, vietu, kur cilvēks ir apmeties utt.) valsts informācijas sistēmā;
 • izsniedz Latvijas mobilo sakaru operatoru SIM karti;
 • veic dzīvesvietas deklarēšanu, ja klientam ir izsniegta uzturēšanās atļauju.

Nodarbinātība – Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) konsultēs par iespējām atrast darbu, piedāvājot jau apkopotās vakances, kā arī nepieciešamības gadījumā palīdzēs pieteikties bezdarbnieka statusam. NVA arī pieņem pieteikumus vienreizējam pabalstam 620 eiro apmērā par darba uzsākšanu Latvijā.

Sociālā palīdzība, ja paliec Rīgā – Rīgas pašvaldības Sociālā dienesta darbinieki konsultēs par iespējām saņemt sociālos pabalstus, par sociālā atbalsta sistēmu Latvijā un citiem sociālās aprūpes pakalpojumiem. Var pieteikties:

 • pabalstam krīzes situācijā;
 • garantētā minimālā ienākuma pabalstam;
 • mājokļa pabalstam;
 • izziņai ES pārtikas paku saņemšanai;
 • cita veida sociālajam atbalstam – mentora pakalpojumiem, psiholoģiskajam atbalstam u.c.

Pabalstu izmaksas notiek tikai uz Latvijā atvērtiem bankas kontiem. Par palīdzības paku saņemšanas laiku katrs klients tiek informēts atsevišķi. Uzrādot izziņu ES pārtikas paku saņemšanai, pakas var saņemt, Amatu ielā 4, ieeja C no Zirgu ielas.

Izglītība (skolas un bērnudārzi), ja paliec Rīgā – pašvaldības izglītības speciālisti palīdzēs pieteikt bērnu skolā vai bērnudārzā Rīgā.

 • NVO resursu punkts (ieeja D) -  sadarbībā ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem” punktā darbojas brīvprātīgie, kas informē par nevalstisko organizāciju piedāvājumu. Brīvprātīgie apzina cilvēka vajadzības - drēbes, mantas, juridiskā palīdzība u.c. - un sazinās ar atbilstošo organizāciju. Tiek precizēts vai un kad organizācija var sniegt nepieciešamo atbalstu, cilvēkam tiek sniegta organizācijas adrese un kontaktinformācija.
 • Centrā darbojas arī citas nevalstiskās organizācijas

  • Starptautiskā migrācijas organizācija;
  • “Viche” – Latvijā dzīvojošo ukraiņu konfederācija, kas apvieno vairākas sabiedriskās organizācijas;
  • Biedrība “Tavi draugi”.

 

 • Bērniem - Centrā darbojas bērnu stūrīši, ir pieejama mazuļu aprūpes istaba, kur mazuli pazīdīt, pārtīt un izguldīt.
Citi noderīgi resursi

Informācija par Latvijas uzņēmumu un nevalstisko organizāciju īpašajiem piedāvājumiem cilvēkiem no Ukrainas: www.propozycii.lv

 

Ja vēlies ziedot apģērbus, apavus, mēbeles, sadzīves tehniku, bērnu preces u.c., vai saņemt šo palīdzību, ieskaties www.palidzibaskarte.lv. Tur pieejama informācija par vairāk nekā 110 vietām Latvijā, kurās ir iespēja ziedot vai saņemt sev nepieciešamās lietas.

BŪTISKI ZINĀT!

Aktuālo informāciju par Rīgas pašvaldības sniegto atbalstu un piedāvātajiem pakalpojumiem bēgļiem no Ukrainas var saņemt pa tālruni +37180000800. Atbildes tiek sniegtas latviešu, angļu un krievu valodās.

 

Informāciju par visa veidu atbalstu (uzturēšanās atļaujas, mājoklis, darba vietas, pārtika, medikamenti, skolas) ir iespējams saņemt pa tālruni +37127380380.

 

Ja ir apdraudēta Tava vai līdzcilvēku drošība un veselība, zvani uz 112, lai saņemtu palīdzību no ugunsdzēsējiem-glābējiem, mediķiem vai policijas.

 

Vairāk informācijas: www.ukraine-latvia.com.