Datums 8. aprīlis, 2022 – 5. jūnijs, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Rīgas Porcelāna muzejs
Janīnas Mironovas izstādes darbs
Mākslinieces Janīnas Mironovas personālizstādes “Ģimenes pastkartes” darbs

Rīgas Porcelāna muzejā no 2022. gada 8. aprīļa līdz 5. jūnijam būs skatāma ukraiņu izcelsmes Polijā strādājošas mākslinieces Janīnas Mironovas personālizstāde “Ģimenes pastkartes”. 

Izstādes darbi, kas tapuši īpaši izstādei Rīgā, veido stāstus par mākslinieces bērnību un jaunību. Katrs darbu cikls veltīts noteiktām atmiņām – par pirmo mīlestību, skolas gaitām, dārza darbiem, kopā pavadīto laiku ar ģimeni – mammu, tēti un māsām. Šīm atmiņām, ko māksliniece centusies dokumentēt savos mākslas darbos lai tās neizbalē laika gaitā, īpaša nozīme ir šobrīd, kad joprojām daļa viņas ģimenes atrodas Ukrainā, kur noris karadarbība.

Māksliniece ir izkopusi savu, atpazīstamu stilizācijas manieri – rada skulpturālus veidojumus un stilizētas figūras, kas ir gan iztēles augļi, gan simbolizē un atveido noteiktus tēlus, notikumus vai dzīvē sastaptas personas. Autore strādā gan ar monohromu lineāru zīmējumu, gan košiem krāsu salikumiem, savos darbos izmanto porcelānu, akmens masu un mālu. 

Janīna Mironova (Janina Myronowa) dzimusi 1987. gadā Ukrainā (Doneckā), taču lielāko sava radošā mūža daļu pavadījusi Polijā, kur absolvēja keramikas un stikla fakultāti Eugeniuša Geperta Mākslas un dizaina akadēmiju Vroclavā (Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design). Māksliniece noorganizējusi vairāk 12 personālizstādes, piedalījusies vairāk kā 100 grupu izstādēs. Aktīvi apmeklē starptautiskas rezidences un simpozijus.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā.

DARBA LAIKS:

Otrdienas – Svētdienas no 11.00 līdz 18.00; Pirmdien - slēgts.

Ieejas biļetes: EUR 3.50; EUR 1.50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem).

Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem; I un II grupas invalīdiem; politiski represētām personām; Latvijas muzeju darbiniekiem; Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem; Latvijas Mākslinieku savienības biedriem; Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem; mākslas, dizaina un amatniecības skolu audzēkņiem, uzrādot apliecinošu dokumentu.