Joma
Apkaimes
Pieteikšanās termiņš
31.05.2024.
Statuss
Aktīvs
Tava ideja tavā apkaimē

Līdz 31. maijam plkst.12.00 iesniedz savu apkaimju attīstības ieceri pilsētvides labiekārtošanai un, iespējams, tieši Tavs projekts tiks realizēts Tavā apkaimē.

RADOŠĀS DARBNĪCAS:
 • Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Teikā 27. martā plkst. 17.30-20.30, NVO nams. Pieteikšanās: https://ej.uz/x6re
 • Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Imantā 3.aprīlī plkst.17.30-20.30 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā "Imanta", Anniņmuižas bulvārī 29. Pieteikšanās: https://ej.uz/x6re
 • Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Āgenskalnā 17. aprīlī plkst. 17.30-20.30 Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā, E.Smiļģa ielā 46. Pieteikšanās: https://ej.uz/x6re
 • Līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca Sarkandaugavā 24. aprīlī plkst. 17.30-20.30 bērnu un jauniešu centrā "Laimīte", Sarkandaugavas ielā 24. Pieteikšanās: https://ej.uz/x6re

Ko bērni vēlētos redzēt savā apkaimē?

Aicinām vecākus un skolotājus ar bērniem pārrunāt iedzīvotāju iesaistes nozīmību apkaimes attīstībā un pajautāt, ko bērni savā apkaimē vēlētos redzēt  –  varbūt tā ir strūklaka, kur varētu draudzēties ar pīlēm, varbūt lielas jo lielas šūpoles, bet varbūt tas ir batuts, uz kura palecoties gandrīz var sauli aizsniegt.

Izprintējiet darba lapas un ļaujiet bērniem uzzīmēt savas vēlmes. Pieaugušajiem ar šiem zīmējumiem vien jāpadalās savā IG konta storijā vai feed sadaļā un jāatzīmē Rīgas pašvaldības konts @riga.lv. Viens no zīmējumiem laimēs iespēju visai ģimenei doties uz Rīgas Zoo.

Konkursa mērķis ir veicināt apkaimju attīstību Rīgā, to teritorijas kā pilsētas daļas īpašo identitāti, atpazīstamību un sekmēt to revitalizāciju. 

 

Biežāk uzdotie jautājumi par Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu īstenošanas konkursu

Tas ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības līdzdalības budžeta finansēts projektu ideju konkurss, kura nolikumam atbilstošu un iedzīvotāju balsojumā visvairāk balsis saņēmušu iedzīvotāju un NVO iesniegto projektu ideju īstenošanu veic Rīgas valstspilsētas pašvaldība. Līdzdalības budžets ir demokrātisks rīks, kādā veidā Rīgas pilsētas iedzīvotāji var lemt par daļu no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta.

Konkursa mērķi ir:

 • veicināt apkaimju attīstību Rīgā, to teritorijas kā pilsētas daļas īpašo identitāti, atpazīstamību un sekmēt to revitalizāciju;
 • pastāvīgi un mērķtiecīgi veicināt Rīgas apkaimju iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību apkaimju attīstībā;
 • radīt publiski pieejamus uzlabojumus apkaimēs, veicinot iedzīvotāju sadarbību un radošumu;
 • Pašvaldībai iegūt vērtīgu atgriezenisko saiti par nepieciešamajiem pilsētvides uzlabojumiem, kas ir svarīgi Rīgas iedzīvotājiem.

Projekta idejas pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt:

 • Rīgas pilsētā dzīvesvietu deklarējušas fiziskas personas no 16 gadu vecuma;
 • Nevalstiskās organizācijas, kuru juridiskā adrese ir reģistrēta Rīgas pilsētā un to darbības mērķis ir Rīgas apkaimju pilsētvides kvalitātes uzlabošana un nav pretrunā ar Konkursa nolikumā noteiktajiem Konkursa mērķiem.

Iesniedzējs Konkursam var iesniegt vienu Projekta pieteikumu. Viens Projekta pieteikums attiecas tikai uz vienu vienotu teritoriju.

Projekta ideju var iesniegt:

 • papīra formātā - Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrā Eduarda Smiļģa ielā 46, Daugavpils ielā 31, Gobas ielā 6A, Ieriķu ielā 43A un Brīvības ielā 49/53;
 • elektroniskā formātā - sūtot uz konkursa elektroniskā pasta adresi konkurss.apkaimes@riga.lv, nosūtot uz e-adresi vai iesniedzot Rīgas valstspilsētas pašvaldības mājas lapā www.riga.lv – aizpildot projekta pieteikuma veidlapu.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir no konkursa izsludināšanas brīža līdz 2024. gada 31. maija plkst. 12.00.

 Konkursam var iesniegt projektu idejas, kuras:

 • atrodas sabiedrībai pieejamā publiskā lietošanā esošā Rīgas valstspilsētas pašvaldībai piederošā vai piekrītošā publiskā ārtelpā;
 • ilglaicīgi (vismaz 10 gadus) uzlabos apkārtējo vidi un šiem uzlabojumiem ir sabiedriski nozīmīga vērtība;
 • nav ar komerciālu, reliģisku vai politisku raksturu.

Viena Projekta īstenošanai nepieciešamais prognozējamais finanšu līdzekļu apjoms ir ne vairāk kā 100 000 euro (ieskaitot PVN).

Projekta idejas plānoto īstenošanas izmaksu aprēķināšanas atvieglošanai ir pieejama tāmes veidne. Iesniedzēja atbildība ir savu iespēju robežās aplēst projekta idejas plānotās īstenošanas izmaksas. Projekta idejas vērtēšanas laikā pašvaldības kompetentās institūcijas, konkursa vērtēšanas komisijai sagatavojot atzinumu par projekta idejas īstenošanas iespējamību, detalizēti vērtēs projekta idejas plānotās īstenošanas izmaksas. Ja pašvaldības kompetentā institūcija atzinumā argumentēti norādīs, ka projekta idejas plānotās īstenošanas izmaksas būtiski pārsniedz 100 000 euro apjomu, tad konkursa vērtēšanas komisija projekta ideju noraidīs un nevirzīs iedzīvotāju balsošanai.

Konkursa kārtībā apstiprināto projekta ideju īstenos Rīgas valstspilsētas pašvaldības kompetentā institūcija, sadarbojoties ar projekta idejas iesniedzēju.

Projektu ideju vērtēšanu veiks konkursa vērtēšanas komisija divās vērtēšanas kārtās atbilstoši konkursa nolikuma prasībām un saņemtajiem Rīgas valstspilsētas pašvaldības kompetento institūciju atzinumiem. Informācijai par projekta idejas vērtēšanas gaitu varēs sekot līdzi konkursa vietnē www.balso.riga.lv katras projekta idejas sadaļā.

Iedzīvotāju balsošana par konkursa nolikuma prasībām atbilstošām projektu idejām norisināsies pēc to izvērtēšanas konkursa vērtēšanas komisijā un nodošanas iedzīvotājiem balsošanai. Balsošana notiks vienu mēnesi no 1 – 31.oktobrim.

Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansējumu saņēmušās projektu idejas būs zināmas pēc vienu mēnesi ilgas iedzīvotāju balsošanas beigām - 2024. gada novembrī.

Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansējumu saņēmušās projektu idejas var tikt īstenotas līdz 2 gadus ilgā laika periodā, atkarībā no projekta sarežģītības, ietverot projektēšanas dokumentācijas sagatavošanu un saskaņošanu ar inženierkomunikāciju turētājiem, būvdarbu iepirkuma veikšanu un būvdarbu īstenošanu, un objekta nodošanu ekspluatācijā.

Konkurss notiek katru gadu kopš 2019. gada un ir pieejams jebkuram rīdziniekam. Ar konkursam iepriekšējos gados iesniegtajām projektu idejām un to īstenošanas aktualitātēm, iespējams iepazīties konkursa vietnē www.balso.riga.lv.

Ar konkursam iepriekšējos gados iesniegtajiem projektiem un to īstenošanas aktualitātēm iespējams iepazīties vietnē balso.riga.lv.

Tava ideja tavā apkaimē