Datums 25. novembris, 2021
Laiks16.00
Vieta Tiešsaistē
Mājas fasāde

Rīgas domes Īpašuma departaments aicina namīpašniekus, attīstītājus un dzīvokļu saimniekus uz tiešsaistes lekciju, kurā tiks runāts par saudzīgu vēsturisko ēku pielāgošanu mūsdienu dzīves standartiem.

Vēsturisko ēku atjaunošanas process bieži vien prasa daudz lielāku izpētes darbu un iedziļināšanos, jo jārod pareizais līdzsvars starp vēsturiskās substances saglabāšanu un sekošanu mūsdienu dzīves prasībām. Kā izvērtēt, kas saglabājams un kas nomaināms, kuros gadījumos vecā aizstāšana ar jauno ir tiešām nepieciešama un kā saudzīga attieksme pret vēsturisko būvmantojumu ir saistīta ar arvien aktuālāko videi draudzīgo dzīvesveidu – par to lekcijā runās celtniecības arheologs Juris Zviedrāns, kurš šajā jomā strādā kopš 1989. gada un ir specializējies koka konstrukciju un koka ēku pētniecībā, turklāt pats ir arī vēsturiskā Tāšu muižas kompleksa saimnieks un atjaunotājs. 

Lekcija būs skatāma Īpašuma departamenta Youtube kanālā, pievienojoties tiešsaistē būs arī iespējams uzdot jautājumus lektoram.

Reģistrēties lekcijai iespējams:

Informāciju sagatavoja: Irita Antoņeviča, Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldes Klientu atbalsta nodaļas projektu vadītāja, Irita.antonevica@riga.lv, tālr.67181015