Datums 17. maijs, 2025
Laiks18.00–23.59
Vieta Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša iela 48 – 8
Aleksandra Čaka muzejs

2025. gada 17. maijā no plkst. 18.00 Aleksandra Čaka muzejā notiks Muzeju nakts pasākums.

Starptautiskās Eiropas Muzeju nakts ietvaros šogad Aleksandra Čaka muzejā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt tematisku izstādi no muzeja krājuma, kas veltīta muzeja 25. dzimšanas dienai – “Radīšana. Personības. Atklājumi”.

Mazie Muzeju nakts apmeklētāji varēs zīmēt un krāsot Aleksandra Čaka portretu, kā arī saņemt novelkamo tetovējumu ar Čaka tēlu. Pusnakti muzejā sagaidīsim kopā ar dziesminieci Antru Eņģeli, kura apmeklētājus priecēs ar dzimšanas dienai veltītu muzikālu programmu “Daudz baltu dieniņu!”

Katrai mājai un dzīvoklim ir sava vēsture. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka dzīvoklim Rīgā, Lāčplēša ielā 48–8 ir savs stāsts. Tas atrodas īres namā ar veikaliem, kas celts 1913. gadā kā baņķiera Johana Romana, vēlāk viņa mantinieku īpašums.

Aleksandra Čaka muzejs tika dibināts ar Rīgas domes lēmumu izcilā pilsētas dzejnieka A. Čaka pēdējā dzīves vietā, kur viņš dzīvoja no 1937. gada līdz pat savai nāvei 1950. gadā.

Piecdesmit gadu garumā unikālā kārtā saglabātas dzejnieka mēbeles, bibliotēka, vērtīgi mākslas darbi, sadzīves priekšmeti, fotoattēli, rokraksti, apģērbi un tekstilijas. Dzīvoklī saglabājusies dzejnieka darbus un pasaules skatījumu caurstrāvojošā īpašā aura. Tā ir vieta, kur ikvienam dota iespēja iejusties autentiskā vidē, kuru sadzīviski un garīgi veidojis un apdzīvojis pasaules mēroga rakstnieks – pilsētas un sieviešu apdziedātājs, latviešu modernās dzejas pamatlicējs – Aleksandrs Čaks.

Muzeju nakts pasākumi muzejā notiks no 17. maija plkst. 18.00 līdz plkst. 24.00