Pašvaldība nodrošina ietvju kopšanu pie tai piederošajiem nekustamajiem īpašumiem. Sniega tīrīšana tiek veikta sniega dienā līdz plkst.8.00 un ilgstošas snigšanas gadījumā pēc nepieciešamības visas dienas garumā.

Iedzīvotājiem un teritoriju apsaimniekotājiem, kuru īpašumi atrodas pie 3. kategorijas jeb mazākām apkaimju ielām, jāturpina ietvju kopšana tāpat kā līdz šim. 

Ar ielu sadalījumu kategorijās iespējams iepazīties te: https://www.riga.lv/lv/ielu-kategorijas un pārbaudīt, vai ietvi pie īpašuma kopj pašvaldība, vai tas jādara tā īpašniekam, var kartē.

Pēc snigšanas jānodrošina ietvju attīrīšana no sniega līdz plkst.8.00. Ilgstošas snigšanas laikā tīrīšana jāveic pēc nepieciešamības, lai nodrošinātu gājējiem ērtu un drošu pārvietošanos. No sniega jāattīra 50% no ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 m.

Atļauts izmantot smilts un sāls maisījumu, kur sāls koncentrācija maisījumā nepārsniedz 20%.

Kaisīšanai drīkst izmantot arī granīta un Latvijas izcelsmes iežu, piemēram, dolomīta un drupinātas grants sīkšķembiņas, par to iepriekš vienojoties ar slēgtās lietus notekūdeņu sistēmas uzturētāju.

Dienās, kad tiek prognozēts sasalstošs lietus jeb atkala, nav spēkā ierobežojums izmantot tīru tehniskā sāls kaisāmo materiālu slīdamības mazināšanai.

Piegulošo teritoriju apsaimniekotāji var bez maksas saņemt kaisāmo materiālu – smilti – ietvju kaisīšanai ziemā. Viena persona var saņemt 50 kg smilts. Informācija par smilts saņemšanu šeit.

Iedzīvotāji par nenotīrītām ietvēm var ziņot Rīgas pašvaldības policijai pa tālruni 110, Rīgas pašvaldības policijas aplikācijā, vai aizpildot pieteikumu pašvaldības mājaslapā riga.lv

2023./2024. gada sezonā pašvaldība nodrošinās pašvaldības 1. un 2. kategorijas ielām piegulošajās teritorijās esošo ietvju centalizētu mehanizētu ziemas uzturēšanu. Ar ielu sadalījumu kategorijās iespējams iepazīties šeit un pārbaudīt, vai ietvi pie īpašuma kopj pašvaldība, vai tas jādara tā īpašniekam, var kartē.. Iedzīvotājiem, kuru īpašumi neatrodas pie 1. un 2. kategorijas ielām, 2023./2024. gada ziemas sezonā ielu uzkopšana būs jāturpina tāpat kā līdz šim.

2024./2025. gada ziemas sezonā centralizēta tiks tīrītas visas pie ielām esošās ietves Rīgā.