Veloceliņš

Ņemot vērā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un sabiedriskā transporta pārvadātāju ieteikumus, Duntes ielas velojoslu posmā no Laktas līdz Skanstes ielai tuvākajā laikā mainīs satiksmes organizāciju - velobraucējiem ielas posms būs jāveic pa brauktuvi vai ietvi. Velojoslas maiņas darbi sāksies 9. oktobrī un ilgs apmēram līdz mēneša beigām.

Minētā velojoslas posma garums ir 500 metri, savukārt kopējais velojoslas garums ir 4,2 kilometri. Satiksmes organizēšanas izmaiņas Duntes ielas posmā ir saistītas ar sabiedriskā un neatliekamās medicīniskās palīdzības transporta satiksmes apgrūtinājumiem.

 „Satiksmes plānošanu šajā ielas posmā jau sākotnēji esam kopīgi apsprieduši ar dažādām atbildīgajām un iesaistītajām institūcijām, saņemot atbalstu. Taču, tā kā esam novērojuši satiksmes kustības sablīvējumus, kas, lai arī šobrīd ir krietni mazinājušies, bet tomēr pastāv, un skar arī sabiedriskā un neatliekamās medicīniskās palīdzības transporta kustību, tad šis ielas posms velobraucējiem būs jāveic pa brauktuvi vai ietvi, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus,” teica Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora p.i. Jānis Vaivods. 

Uzņēmums „Rīgas Satiksme” šo ielas posmu izmanto četru sabiedriskā transporta maršrutu nodrošināšanai. „Mūsu novērojumi pašreiz liecina, ka velojoslas Duntes ielā kopumā nerada traucējumus sabiedriskajam transportam, izņemot šo ielas posmu, kur kustības sablīvējums samazina tā kopējo ātrumu. Sagaidāms, ka šis risinājums pozitīvi ietekmēs satiksmes kustību,” saka „Rīgas Satiksmes” Maršrutu tīkla un pārvadājumu daļas vadītājs Reinis Auziņš.

Duntes ielā pie nobrauktuves uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu atbalsta centru turpmāk tiks izvietota 959. ceļu satiksmes zīme jeb dzeltenais režģis, kas paredz vietu, kur transportlīdzekļiem aizliegts uzbraukt, ja aiz tās izveidojies sastrēgums, kas var piespiest transportlīdzekļa vadītāju uz tās apturēt transportlīdzekli, izņemot gadījumu, ja transportlīdzekļa apturēšana nepieciešama, lai pagrieztos pa labi, pa kreisi vai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā un palaistu tos ceļu satiksmes dalībniekus, kuriem ir priekšroka.

„Mūsu dienests atbalsta satiksmes drošības uzlabojumus pilsētā. Duntes ielā velojoslu izveidošana ir labi iecerēta, taču prakse pierādījusi, ka atsevišķās vietās ir nepieciešamas izmaiņas. Mūsu darba kvalitāte nav cietusi, tomēr operativitāte zuda, nogādājot pacientus uz divām medicīnas iestādēm - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru. Mums ir pamats domāt, ka šī ielas posma satiksmes pārorganizēšana radīs nepieciešamo rezultātu,” teica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Velojoslas maršruta Centrs - Sarkandaugava  posmā no Skanstes ielas līdz Tilta ielai tika izveidotas šī gada septembrī.


Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Daiga Konošonoka, tālr: 67037076, e-pasts: daiga.konosonoka@riga.lv.
 

Satiksmes organizācijas shēma