Vidzemes tirgus ēka

No 3. jūlija Vidzemes tirgū sāksies tirdzniecība vakara stundās no plkst.18.00 līdz 23.00. Tirgotāju atgriešanos sestdien, 1. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 20.00 ieskandinās gadatirgus “Kur satiekas garšas un sajūtas”.

Nakts tirgus Vidzemes tirgū tiks organizēts līdzīgi kā Rīgas Centrāltirgū. Tirgošanās notiks no plkst. 18.00 līdz 23.00. Nakts tirgum plānotas vairāk nekā 50 tirdzniecības vietas. Par tirdzniecību nakts tirgū un ikdienā, kā arī ēdināšanas iespējām tirgotāji aicināti zvanīt pa tālr. 27834400.

Savukārt sestdien, 1. jūlijā, Vidzemes tirgū savus ražojumus, piena un gaļas produktus, arī dārzeņus, mājas vīnu, maizi un konditorejas preces apmeklētājiem piedāvās Latvijas zemnieku saimniecības un individuālie tirgotāji. Savu dalību pieteikuši arī vietējie amatnieki - būs nopērkami lina, vilnas izstrādājumi, adījumi, rotaslietas, koka izstrādājumi un citi amatnieku meistardarbi. Tirgotāji vēl var paspēt pieteikties tirdzniecībai pa tālruni 26887800 vai 25777884.

Visas dienas garumā paredzēta izklaides programma ar dažādiem konkursiem, degustācijām un atrakcijām. Jaunākos tirgus apmeklētājus izklaidēs interaktīvs burbuļšovs un sejiņu apgleznošanas darbnīca. Gaidīts ikviens rīdzinieks, pilsētas viesis, kā arī Dziesmu un deju svētku dalībnieki!

Vidzemes (sākotnēji Aleksandra) tirgus Brīvības un Matīsa ielu krustojumā tika atklāts 1902. gadā kā tobrīd modernākais Latvijā. Vieta sākotnēji bijusi slavena ar piena produktiem, īpaši sviestu, vēlāk populāri kļuva skābēti kāposti, ziedi un stādi. 1924. gadā vietu pārdēvēja par Vidzemes tirgu, Otrā pasaules kara laikā tirgus zaudēja administrācijas ēku teritorijas vidū, kuras autors, tāpat kā paviljoniem, bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings.

Šobrīd Vidzemes tirgus kopējā platība ir vairāk nekā 20 000 kvadrātmetru. No pagājušā gada tirgus apsaimniekotājs ir pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Rīgas nami”. Vieta prasa ievērojamus kapitālieguldījumus, tāpēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopā ar SIA “Rīgas nami” izstrādā Vidzemes tirgus attīstības koncepciju, kas paredz atdzīvināt teritoriju kā daudzfunkcionālu vietu tirdzniecībai, ēdināšanai, kultūrai, mākslai un uzņēmējdarbībai, kā arī vienkārši laika pavadīšanai apzaļumotā vietā pašā pilsētas centrā.