Vasaras terase

Sadarbībā ar Rīgas pilsētas galveno dizaineri Evelīnu Ozolu ir izstrādāts jauns tipoloģiskais modelis āra kafejnīcai, kurš būs paredzēts paralēlajām un slīpajām autostāvvietām

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem līdz šim jau tika piedāvāti trīs tipveida risinājumi parkletiem. Savukārt ceturtais parkleta risinājums paredz iespēju veidot jumtiņa konstrukciju, kas nodrošinās aizsargfunkciju no spožas saules un sliktiem laikapstākļiem.

Jaunais risinājums ļauj parkleta norobežojumus veidot no stikla vai organiskā stikla aizsargsienas, kuras pieļaujamais augstums ir 1,5 metri. Uzņēmējiem jāņem vērā, ka norobežojumus jākombinē arī ar ziedaugu konteineriem dažādos augstumos. 

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (PAD) aicina uzņēmējus izmantot jauno risinājumu ar apdomu un ievērot norādītos nosacījumus, lai parkleta risinājums atbilstu kvalitatīvam un labam dizaina risinājumam, kas labi iegulstas Rīgas pilsētvidē.   

Pašvaldība atgādina, ka izvēloties kādu no izstrādātajiem tipveida risinājumiem āra kafejnīcām un parkletiem, nav atsevišķi nepieciešama saskaņošana ar PAD un Satiksmes departamentu (SD) Vienīgais, kas uzņēmējam jādara – jāsaņem saskaņojums no VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, nosūtot organizācijas shēmu uz e-pastu sotl.shemas@lvceli.lv un Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā (AIC) jāsaņem atļauja ielu tirdzniecības veikšanai. 

Jāatgādina, ka parkleti ir nelielas publiskas zaļās zonas, kas parasti tiek novietotas autostāvvietās un tiek dēvētas par zaļajām ielas oāzēm. Atsevišķu stāvvietu aizstāšana ar ietves paplašinājumiem ir plaši izplatīts veids, kā sabalansēt ielas telpu, kas atvēlēta automašīnām un gājējiem. Parklets ir parocīgs arī uzņēmējiem – tas ātri un vienkārši izveidojams un ievērojami atslogo gājēju ietves no smagnējām un investīciju ietilpīgajām āra vasaras terasēm.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv