Rd vadībā un IPCC eksperti

Šonedēļ Rīgā viesojas ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) eksperti no vairākām pasaules valstīm, kuri ceturtdien piedalīsies tematiskās ekskursijās un tiks iepazīstināti ar dažādiem nozīmīgiem Rīgas objektiem, tostarp Uzvaras parku.

Vēl IPCC eksperti apmeklēs Kalnciema kvartālu, Āgenskalna priedes un Āgenskalna tirgu, radošo kvartālu “Lastādija”, kā arī caur Rīgas parkiem dosies uz Vecrīgu.

Sanāksmes dalībniekiem paredzētās tematiskās ekskursijas aptvers tādas tēmas kā urbānā mežsaimniecība, zaļo zonu loma biodaudzveidībā un gaisa kvalitātē, kultūras mantojums, urbānā zaļā arhitektūra, koka arhitektūra un pilsētvides revitalizācija. 

Savukārt piektdien, 19. aprīlī, Rīgas domē norisināsies seminārs “Klimata pārmaiņas pilsētās un pielāgošanās tām”, kurā IPCC eksperti iepazīstinās ar speciālo ziņojumu saistībā ar pilsētu pielāgošanos klimata pārmaiņām, jaunāko pētījumu datiem, tostarp zaļās infrastruktūras un arhitektūras nozīmi pilsētvidē. 

Kā ziņots, IPCC pārstāvji no 15.-19. aprīlim viesojas Rīgā, lai piedalītos dažādos klimata tēmai veltītos pasākumos. IPCC izveidota 1988. gadā, un tās galvenais uzdevums ir apkopot un analizēt zinātniskos pētījumus par klimata pārmaiņām un sniegt politikas vadītājiem ieteikumus attiecībā uz šo jautājumu. IPCC apvieno 195 dalībvalstis.

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: ineta.miglane@riga.lv.

IPCC eksperti apmeklē Uzvaras parku | 18.04.2024.