Datums 4. aprīlis, 2024
Laiks11.00
Vieta Tirdzniecības centrs “Spice”, Lielajā ātrijā pie informācijas centra

Klātesot Rimi Rīgas maratona organizatoriem un partneriem, tai skaitā Rīgas mēram Vilnim Ķirsim, Baltijas valstu lielākais tautas sporta notikums simboliski atklās 2024. gada sezonu un preses konferencē, kas 4. aprīlī, plkst. 11.00 norisināsies tirdzniecības centrā “Spice”, iepazīstinās ar 2024. gada jaunumiem.

Preses konferencē organizatori iepazīstinās ar prognozēto dalībnieku skaitu Rimi Rīgas maratonā, partneru sagatavotajām aktivizācijām svētku sajūtas radīšanai, kā arī atklās gan 2024. gada medaļu, gan oficiālā skriešanas krekla dizainu, kuru dizaina autors ir viens no starptautiski visvairāk atzītajiem Latvijas māksliniekiem - Germans Ermičs. Germana idejas līdz šim visbiežāk īstenotas stiklā, taču dizainera darbības mērogs ir krietni plašāks.

Preses konferences izskaņā organizatori kopā ar Latvijas 5 km rekordistiem Agati Cauni un Uģi Joci svinīgi atklās milzu skrejceliņu, kas pirmo reizi Ziemeļeiropā dos iespēju ikvienam interesentam uzskriet maratona pasaules rekorda tempā.

Pasākumā piedalīsies:

  • Vilnis Ķirsis, Rīgas pilsētas mērs.
  • Aigars Nords, Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs.
  • Inga Bite, galvenā partnera Rimi sabiedrisko attiecību vadītāja.
  • Iveta Priedīte, TC Spice un Spice home vadītāja.
  • Armands Beiziķis, ilgtspējas partnera Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.
  • Mārtiņš Čakste, Elektrum jeb AS Latvenergo valdes priekšsēdētājs.
  • Latvijas rekordisti 5km distancē: Agate Caune, Uģis Jocis.
  • Germans Ermičs, Rimi Rīgas maratona 2024. gada medaļu un oficiālo skriešanas kreklu dizaina autors.

Preses konference norisināsies 4.aprīlī, plkst. 11.00 tirdzniecības centra “Spice” lielajā ātrijā pie informācijas centra.

Par Rimi Rīgas maratonu:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. Rimi Rīgas maratons ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums, kas ik gadu Latvijas galvaspilsētā pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules. 2024. gadā Rimi Rīgas maratons norisināsies 18.-19. maijā, kad pasākuma ietvaros būs iespējams izskrieties maratona, pusmaratona, 10km, 5km, DPD jūdzes (1609m) un Olimpiskās bērnu dienas distancēs. Visām Rimi Rīgas maratona distancēm piešķirtas Pasaules vieglatlētikas savienības kvalitātes zīmes (World Athletics Road Race Label), bet maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.

Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas kontā ir arī pirmais Pasaules čempionāts skriešanā (World Athletics Road Running Championships Riga 23) pusmaratona, 5 km un jūdzes distancēs, kura laikā tika uzstādīti trīs pasaules rekordi. Pasaules čempionāts uzskatāms par nozīmīgāko tautas sporta un vieglatlētikas notikumu Baltijas valstu vēsturē, kas pulcēja pasaules labākos elites skrējējus un amatierskrējējus no 105 pasaules valstīm, kā arī kopā ar Rimi Rīgas maratonu nodrošināja 11,8 miljonu pienesumu valsts ekonomikai.

Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Rimi un Latvijas televīziju īsteno labdarības kampaņu "Labas gribas kilometri", kurā, kopš tās aizsākuma 2020. gadā, jau kopumā saziedoti 60 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Rimi Rīgas maratons aizsācis arī Baltijā nozīmīgāko pasākumu ilgtspējas programmu "Run for Future by Neste", kuras ietvaros ne tikai tiek aprēķināts un kompensēts pasākuma oglekļa pēdas nospiedums, bet arī visi dalībnieki aicināti rīkoties atbildīgi.

Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom (SIA Nords Event Communications). Galvenais partneris – Rimi, partneri – Neste, TK Spice, Elektrum, sponsori DPD Latvija, Indexo, WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Latvijas Olimpiskā komiteja. Partneri  – Bērnu slimnīcas fonds, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Garmin, Happy, Mēness aptieka, Science in Sport, Vizulo, Klotiņi & Serģis, LSFP, LVS, VSK Noskrien, Rīgas meži un citi. Mediju partneri – LTV, LSM.