Datums 22. aprīlis, 2024 – 30. jūnijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta iela 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)
Glezna “Zirgs” J. Rozentāls
“Zirgs” J. Rozentāls

Aprīlī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svin piecpadsmit gadu jubileju. Muzeja darbības laikā izveidots plašs un daudzveidīgs krājums, pulcēts liels apmeklētāju skaits un veidotas neskaitāmas izstādes un sarīkojumi. No 24. marta līdz 30. jūnijam atzīmējot jubileju, muzejs aicina uz izstādi “Rozentāls. Purvītis. Valters”, kurā eksponēti izcilo jūgendstila laika mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas.

 Šogad aprit piecpadsmit gadi kopš muzeja ”Rīgas Jūgendstila centrs” dibināšanas 2009. gada 23. aprīlī. Muzeja krājums no dažiem priekšmetiem izaudzis par unikālu jūgendstila kolekciju ar vairāk nekā 9000 tūkstošiem eksponātu. Muzejs guvis starptautisku atzinību, darbojas vairākās starptautiskās profesionālās organizācijās (ICOM, RANN) un ir pieminēts dažādos ārvalstu ceļvežos un tīmekļa vietnēs. Organizēti gan Latvijas, gan arī starptautiska mēroga sarīkojumi Eiropā, Amerikā un Āzijā. Līdz dzimšanas dienas mēnesim  muzejā viesojušies 425 627 apmeklētāji no visas pasaules.

Muzejs izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas muzejam dāvinājuši vērtīgas ģimenes relikvijas, dalījušies ar atmiņu stāstiem, rīkojuši izstādes, muzicējuši un ar savu talantu atbalstījuši muzeja izaugsmi.

Savu jubileju Muzejs atzīmē ar jaunu izstādi no Kukšu muižas privātkolekcijas. Rīdzinieki un pilsētas viesi muzejā varēs apskatīt jūgendstila laika lielmeistaru – Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša un Johana Valtera darbus. No maija tiks sākts profesora Jāņa Krastiņa lekciju cikls par Eiropas jūgendstilu, pirmā lekcija notiks jau 16. maijā un iepazīstinās ar Briseles jūgendstilu.

Izstāde “Rozentāls. Purvītis. Valters. Gleznas no Kukšu muižas kolekcijasmuzejā būs skatāma no 2024. gada 24. marta līdz 30. jūnijam.

Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00 katru dienu, pirmdienās slēgts.