Datums 10. novembris, 2023 – 10. decembris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”
Izstāde "Ceļa zīmes"

No 2023. gada 10. novembra līdz 10. decembrim Kultūras centra “Imanta” 1. stāva galerijā izstāde "Ceļa zīmes".

Māksliniekus vieno Jaņa Rozentāla Mākslas skola – mācības Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas dienvidu spārnā, plenēra prakses, skolotāju personības, kolhoza kartupeļu lauki, kopīgas blēņas…  un laiks. 40 gadus pēc skolas beigšanas klases biedri satikušies kopīgā izstādē, lai palūkotos cits uz citu un to, ko ir radījuši. Lai mēģinātu nolasīt, kāds ir tās paaudzes vēstījums, kas  vieno vai atšķir no citām paaudzēm, kā arī kopīgi atcerēties un dalīties dažādajās pieredzēs.

Klases biedri par skolas laiku izsakās šādi: "No saviem skolotājiem mācījāmies augstu vērtēt profesionalitāti un meklēt mākslas notikumu savā iekšējā pasaulē, dabā un glezniecībā, neatkarīgi no konjunktūras."
Pēc skolas beigšanas, studējot, strādājot, veidojot ģimenes, iesaistoties sabiedriskā dzīvē, katrs  ir sekojis citām zīmēm. Piedzīvojot laikmetu griežus, katrs ir pārdomājis, ko paņemt no mācītā, ko atmest, kā līdzsvarot jaunrades brīvību ar izdzīvošanu, mākslinieka iekšējo pasauli ar laikmeta pieprasījumu, cieņu pret tradīciju ar globālās pasaules piedāvājumu.

Māksla joprojām ir klātesoša katra dzīvē kā glezniecība, grafika, dizains, mākslas pedagoģija, fotogrāfija, vai arī veids kā izjust dzīves skaistumu un nozīmību.

 Izstādē piedalās Agnija Ģērmane, Laima Akmentiņa, Māra Ozola, Ilze Briška, Igors Irbe, Kārlis Zemītis un citi.