Vasaras terase

Tuvojoties pavasara un vasaras sezonai, uzņēmēji aicināti iepazīties ar aktuālajiem noteikumiem ielu tirdzniecības atļauju saņemšanai un āra kafejnīcu izvietošanai.

Rīgā ielu tirdzniecības atļaujas āra kafejnīcu darbībai izsniedz Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs (AIC). Arī šogad ielu tirdzniecības atļauju iespējams saņemt atvieglotā kārtībā, bez projekta izstrādes un saskaņošanas Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā (PAD), ja:

  • pie kafejnīcas uz ietves, tiks izvietoti tikai vieglas konstrukcijas galdi un krēsli, kas ir konkrētai pilsētvides zonai atbilstoši, un puķu kastes;
  • āra kafejnīca tiks iekārtota atbilstoši tipveida risinājumiem;
  • iekārto parkletu jeb ietves labiekārtojuma paplašinājumu.

Šajos gadījumos atļaujas saņemšanai nepieciešams iesniegt tikai situācijas plānu vai zemes robežu plānu, kurā atbilstošā mērogā iezīmēta galdu un krēslu aizņemamā teritorija ar izmēriem. Izvēloties ierīkot parkletu, nepieciešams iesniegt aizpildītu satiksmes organizācijas shēmu.

Vairāk informācijas par tipveida risinājumu un parkletu izvēli riga.lv sadaļā “Ielu tirdzniecība”.

Lai saņemtu ielu tirdzniecības atļauju individuāli izstrādātam āra kafejnīcas risinājumam, pirms pieteikuma iesniegšanas AIC, terases projektu nepieciešams saskaņot PAD. Ja projekts jau iepriekš ir bijis saskaņots, nav mainījušies faktiskie apstākļi pilsētvidē un terase tiks iekārtota atbilstoši iepriekš saskaņotajam projektam, jauns projekts nav jāgatavo. Šādā gadījumā iepriekš saskaņotais projekts jāiesniedz AIC, norādot, ka tirdzniecības vieta tiks iekārtota atbilstoši pēdējam PAD saskaņotajam projektam.

No 1. aprīļa pavasara/vasaras sezonu āra kafejnīcu izvietošanai uz pašvaldībai piederošās zemes tiek piemērota pašvaldības nodeva. Ar tās samaksas kārtību var iepazīties šeit.

Ielu tirdzniecības atļauja piesakāma elektroniski, portāls eriga.lv sadaļā Ielu tirdzniecība vai klātienē, AIC klientu apkalpošanas punktos.

Sīkāka informācija Apkaimju iedzīvotāju centra Komercdarbības koordinācijas nodaļā pa tālruņiem – 670123266701359067013518 un riga.lv.

 

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Edīte Matuseviča,  e-pasts: edite.matusevica@riga.lv.