Informācija medijiem Pilsētā Pilsētvide
Ķipsalas peldvietā cilbvēki atpūšas

Visās Rīgas astoņās oficiālajās peldvietās ir laba ūdens kvalitāte un pēdējās analīzes liecina, ka peldēties drīkst arī gandrīz visās citās iedzīvotāju iecienītajās atpūtas vietās pie ūdenstilpēm, informē Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departaments.

Oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāti katra mēneša sākumā pārbauda Veselības inspekcija, savukārt Mājokļu un vides departaments peldsezonas laikā ik mēnesi organizē peldūdens kvalitātes monitoringu 24 iedzīvotāju iecienītās atpūtas vietās pie ūdenstilpēm.

Daugavā pretī Latgales ielai 320 ir nedaudz novērota aļģu ziedēšana un Birzes ielā pie Buļļupes ir paaugstināts zarnu enterokoku rādītājs. Šajās vietās pagaidām peldēties aizliegts un izvietotas attiecīgas informatīvās zīmes, kā arī nākamnedēļ tiks veiktas atkārtotas analīzes.  

Lai arī teju visās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba, tomēr pašvaldība iesaka izmantot oficiālās peldvietas Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī, Ķīpsalā, Lucavsalā, Lucavsalas līcī un atpūtas zonā pie Ķīšezera, jo tās ir atbilstoši aprīkotas un tajās par peldētāju drošību rūpējas Rīgas pašvaldības policijas glābēji.

Rīgas pašvaldība, sākot peldsezonu, peldvietās nodrošinājusi uzlabotu un atjaunotu infrastruktūru. Vairākās vietās, uzlabojot vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiem, izbūvētas jaunas laipas, uzstādi soli, zviļņi, pārģērbšanās kabīnes. 

Plašāka informācija par Rīgas peldvietām pieejama šeit.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka karstajā laikā daudzviet galvaspilsētā darbojas brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb tā dēvētie brīvkrāni. Šajās uzpildes vietās tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts.

Brīvkrānu izvietojums redzams kartē uzņēmuma “Rīgas ūdens” mājas lapā.


Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.