Rīgas vasaras afiša

Ar pasākumiem Viesturdārzā un apkaimju svētkiem Vecmīlgrāvī sestdien, 9. jūlijā, turpināsies Rīgas vasaras kultūras programma, kur varēs baudīt koncertus, sarunas, meistarklases un radošās darbnīcas, kā arī priekpilni dziedāt un dejot kopā ar citiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem.

Plkst. 12.00 Viesturdārzā darbosies parka jauno mēbeļu darbnīca, savukārt plkst. 17.00 notiks “Satori” rīkota saruna par Rīgas parkiem, to šī brīža stāvokli un iespējām pilsētvidi padarīt patīkamāku nākotnē. Tajā piedalīsies arhitekts Austris Mailītis, Rīgas pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola un “Sporta pils dārzu” idejas autore un projekta vadītāja Renāte Lagzdiņa. Sarunu vadīs dzejnieks Henriks Eliass Zēgners. Vakara noslēgumā Viesturdārzā uzstāsies dziedātāja Ieva Akuratere ar biedriem no viņas pasaules mūzikas projekta “Lidojošais paklājs”.

Savukārt Vecmīlgrāvis sestdien aicina uz pirmajiem svētkiem, kur dienas laikā kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā norisināsies svētki, izceļot Vecmīlgrāvi kā senu zvejnieku ciematu. Tos atklās pūtēju orķestra “Fanfara” uzstāšanās. Uz skatuves dienas laikā kāps arī jauniešu deju kolektīvs “Bitīte”, senioru kolektīvs “Ziemeļblāzma” un deju kolektīvi “Auda” un “Pērkons”. 

Ar muzikāliem priekšnesumiem Vecmīlgrāvja svētku apmeklētājus pēcpusdienā priecēs “Sunny Groove Dixie”, kapella “Vilnis” un grupa “AfroAmbient”. Pašiem mazākajiem apmeklētājiem plkst. 13.20 sarūpēta īpaša izrāde “Kaķis mācās zivi ķert”, savukārt svētku noslēguma zaļumballē uzstāsies leģendārā grupa “Credo”.

Visas dienas garumā ir gaidāmas arī radošas aktivitātes: papīra kuģīšu, zivju un astoņkāju darbnīca, sejiņu apgleznošana, gliteru tetovējumu darbnīca, tradicionālā Zvejnieksvētku zābaka mešana, gliemežu kaklarotu darbnīca, koka zivtiņu makšķerēšanas sacensības u.c.

Rīgas vasaras kultūras programmu parkos un apkaimēs realizē pašvaldība sadarbībā ar dažādām nozares organizācijām un biedrībām. Plašāk ar kultūras pasākumiem var iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/, tostarp kultūrtelpā “Stropi” jau pieejamajām norisēm apkaimēs. Programma pakāpeniski tiek papildināta, iekļaujot arī pašvaldības finansēšanas konkursos atbalstītos projektus. Kultūras pasākumiem Rīgā var sekot līdzi arī Facebook lapā “Rīgā notiek”.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants – Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.