Izglītība Sociālais atbalsts
Studente pie datora

Labdarības organizācija „Caritas Latvija“ septembri ir izsludinājusi par sabiedrības izglītības mēnesi, kura laikā plāno vairāk stāstīt par bērniem ar īpašām vajadzībām un problēmām, ar kurām saskaras gan bērni, gan viņu ģimenes. Semināri un konference tiek organizēti ar Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu.

Trešdien, 8. septembrī, no plkst. 17.30 līdz 19.00 notiks lekcija “Biežākie veselības traucējumu iemesli bērniem ar funkcionāliem traucējumiem”. Semināru vadīs pediatre un bērnu infektoloģe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienesta vadītāja Anda Jansone. Savukārt no plkst. 19.00 līdz 20.30 lekciju “Veselības un sociālās rehabilitācijas pamatnostādnes – individuālais rehabilitācijas plāns” vadīs fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, SIA “Rīgas veselības centrs” galvenā speciāliste fizikālās un rehabilitācijas medicīnas jomā Lolita Cibule.

Trešdien, 15. septembrī, norisināsies otrais seminārs, kura laikā arī tiks piedāvātas divas lekcijas. Plkst. 17.30 klīniskā psiholoģe Inese Lietaviete stāstīs par saskarsmi un komunikāciju ar bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un ģimeni, kurā ir bērns ar funkcionāliem traucējumiem, atbilstoši viņa funkcionālajiem traucējumiem. Savukārt plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Paula Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās aprūpes katedras vadītāja Ina Vīksniņa vadīs lekciju par sociālās aprūpes pamatprincipiem darbā ar bērniem ar invaliditāti atbilstoši viņu funkcionālajiem traucējumiem.

Pēdējais divu lekciju seminārs norisināsies trešdien, 22. septembrī plkst. 17.30 Veselības ministrijas galvenais specialists fizikālajā un rehabilitācijas medicīnā profesors Aivars Vētra lasīs lekciju “Rehabilitācija bērniem ar invaliditāti, t.sk. inovatīvas metodes”. Plkst. 19.00 Rīgas Sociālā dienesta pārstāve Zane Šteinerte informēs par sociālās sistēmas Rīgas pašvaldībā iespējām bērnu ar funkcionāliem traucējumiem atbalstam.

Mēneša aktivitātes trešdien, 29. septembrī, noslēgs konference-diskusija “Bērni ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes Rīgā – mūsu rūpes un atbildība”, kas norisināsies no plkst. 13.00 līdz 16.00. Moderators būs žurnālists Ansis Bogustovs. Pasākuma mērķis ir veicināt sabiedrības, tai skaitā mērķa grupas un speciālistu, izpratni par bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm problēmām, veselības un sociālās funkcionēšanas uzlabošanas iespējām, līdzdarboties sociālās integrācijas jomā.

Semināri un konference plānoti klātienē “Caritas Latvija” sociālo pakalpojumu centrā “Terēzes māja”, kas atrodas Ojāra Vācieša ielā 6 k-1, Rīgā. Pasākumiem varēs sekot līdzi arī tiešsaistē ZOOM platformā un https://www.facebook.com/CaritasLatvija. Lai reģistrētos dalībai klātienē vai ZOOM platformā, līdz 6. septembrim jāraksta pieteikums uz e-pastu info@caritas.lv. Pieteikties var arī zvanot uz tālruni: 29552102.


Informāciju sadarbībā ar Labdarības organizācija „Caritas Latvija“ sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr. 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv un  Anna Eižvērtiņa 29552102, e-pasts: info@caritas.lv