Informācija medijiem Apkaimēs Kultūra un izklaide Rīgas vasara
Rīgas vasaras pasākumi

Augusta pirmajā nedēļā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt pasākumus Maskavas forštates apkaimes svētkos. Savukārt Vērmanes dārzā, Viesturdārzā, Mazjumpravas muižā un citviet galvaspilsētā gaidāmas radošās darbnīcas, meistarklases, koncerti, sarunas un izzinošas ekskursijas, kā arī varēs iepazīt veselīga dzīvesveida pamatus, piedalīties sporta nodarbībās un spēlēt spēlēs. Visi sarūpētie kultūras notikumi ir bez maksas. 

Apkaimes svētkos Maskavas forštatē – cirka meistarklases, ielu sports, ekskursijas, reps

Maskavas forštates apkaimes svētki “…kā brīvais!” būs vasaras priecīgākais, drosmīgākais un daudzveidīgākais kultūras notikums Miera dārzā, kas atrodas starp Katoļu, Kalupes, Daugavpils un Jēkabpils ielu.

Plkst. 10.00-12.00 kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” studentiem būs iespēja piedalīties rīta rosmē. No plkst. 12.00 visas dienas garumā varēs vērot Rīgas cirka skolas paraugdemonstrējumus un piedalīties radošajās darbnīcās, tostarp masku un plakātu gatavošanā “Radi kā brīvais”. Tai par godu notiks arī trīs drosmes gājieni “Esi kā brīvais!”. Savukārt no plkst. 13.00 būs skatāmi ielu sporta paraugdemonstrējumi “Sporto kā brīvais”, bet pēc tiem – ielu sporta treniņš profesionāļu vadībā.

Uz sarunu un performanču skatuves “Runā kā brīvais” no plkst. 14.00 norisināsies drosmes saruna un performance ar ukraiņu māksliniekiem – bandūristes Darjas Leleko un draugu koncerts. Pēc tā ir gaidāma diskusija “Kāda ir Maskavas forštate un kādai tai būt?”, piedaloties apkaimes biedrībām un Rīgas domes pārstāvjiem. No plkst. 16.30 notiks dzejas lasījumi un saruna ar apkaimes dzejniekiem Kārli Vērdiņu, Raimondu Ķirķi un Arvi Viguli. Pēc tiem – vēsturē nozīmīgu runu lasījumi, ko izpildīs dažādu paaudžu un profesiju rīdzinieki. Noslēgumā iecerēta performance “Sieviešu stendaps”.

Plkst. 15.00 un plkst. 18.00 gaidāma izzinoša ekskursija “Maskavas forštate: vēsture, cilvēki, ēkas un baznīcas” gida Sergeja Ivančenko vadībā, pulcējoties pie sarunu un performanču skatuves “Runā kā brīvais”.

No plkst. 15.00 uz galvenās skatuves “Dziedi kā brīvais” skanēs “Ukulele” koncerts “UKU un LELES dziesmas”, uzstāsies repa frīstaila apvienība “Brīvrunu projekts” ar performanci “Apkaimes leģendas”, hip-hopa mākslinieks Fiņķis, humorroka grupa “Pirmais kurss” un dziedātāja Būū.

Prieka mirkļu parkos – reps un kormūzika, grupa “Menuets”, lekcijas un spēles

Trešdien, 3. augustā, no plkst. 20.00 Viesturdārzā ir gaidāms trīsdaļīgs repa un kormūzikas koncerts, kurā vairāku Vispārējo latviešu un Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenta Edgara Vītola vadībā uzstāsies LU koris “Aura” un Arturs Skutelis – viens no populārākajiem latviešu hip-hopa māksliniekiem. Pasākuma izskaņā notiks arī sadziedāšanās.

Ceturtdien, 4. augustā, no plkst. 20.00 ikviens ir aicināts baudīt mūziku Vērmanes dārza estrādē, kur piektajā prieka mirkļu parku koncertā uzstāsies leģendārā un Latvijā vecākā grupa “Menuets”, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja. Grupā muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

Tāpat šajā dienā Mazjumpravas muižā būs iespēja noklausīties lekciju “Ceļā uz Mazjumpravas muižu”, kas tapusi sadarbībā ar muzeju “Ebreji Latvijā”. Dalībnieki varēs apskatīt Mazjumpravas muižas dzirnavu ēku un noklausīties stāstījumu par to. Paši mazākie aicināti darboties atraktīvās prieka darbnīcās, bet zinātkārie iepazīs Rīgas un Latvijas vēsturi caur izzinošām lielformāta spēlēm. Līdzīgas norises gaidāmas arī dienu vēlāk – 5. augustā.

Tikmēr Viesturdārzā 6. augustā no plkst. 17.00 notiks spēļu vakars, kur varēs no jauna ieraudzīt parku kā vietu spontānām un daudzveidīgām rotaļām, kas ir atraktīvs veids, kā veidot dialogu starp dažādu dzīves gājumu un paaudžu viesiem. Pasākuma vadītājs būs arī moderators, kas palīdzēs atrast partneri un atraisīties aktivitātēm.

Citviet Rīgā – Kazāka koncerts, video māksla, vingrinājumu demonstrējumi, teātris bērniem

Trešdien, 3. augustā, Pļavnieku bērzu birzī skanēs Kārļa Kazāka solokoncerts, kur būs dzirdamas dziesmas, kuras mūziķis nenospēlēja pagājušajā vasarā, kad muzicēšanu pie Pļavnieku Stropa iztraucēja koncerta laikā nolūzušais koks.

Vēl šajā dienā mākslas centrs “NOASS” starptautiskā video un laikmetīgās mākslas festivāla “Ūdensgabali” ietvaros AB dambi pārvērtīs par kustīgā attēla epicentru, aicinot iepazīt jaunākās tendences video mākslas pasaulē.

Ceturtdien, 4. augustā, Čiekurkalna 1. līnijā 64 notiks tikšanās ar sertificētu fitnesa un veselīga uztura speciālisti Madaru Meieri. Būs iespēja iepazīties ar veselīga dzīvesveida pamatiem un piedalīties sporta nodarbībā visai ģimenei, kuras laikā tiks veikti paraugdemonstrējumi vingrinājumiem, ko ikviens var veikt mājas apstākļos.

Tāpat šajā dienā un vietā projektu teātris “Teātris un Es” mazos skatītājus aizvedīs piedzīvojumu izrādē “Sunītis un Kaķīte”. Sunītis un Kaķīte kopā ar bērniem centīsies noskaidrot – kas ir kārtība un kam tā ir vajadzīga, kāpēc ir jāmācās un kas ir īsta draudzība? Izrādē Sunītis un Kaķīte kopā ar bērniem spēlēs teātri, spēles un sacentīsies savā starpā.

Rīgas vasaras kultūras programmu parkos un apkaimēs realizē pašvaldība sadarbībā ar dažādām nozares organizācijām un biedrībām. Plašāk ar kultūras pasākumiem var iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/. Programma pakāpeniski tiek papildināta, iekļaujot arī pašvaldības finansēšanas konkursos atbalstītos projektus. Kultūras pasākumiem Rīgā var sekot līdzi arī Facebook lapā “Rīgā notiek”.

Informāciju sagatavoja: Raimonds Grants – Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators,  e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv.