Positivus festivāla skatuve

Trešdien, 31. janvārī, Rīgas domes sēdē deputāti lēma finansiāli atbalstīt festivāla “Positivus” norisi Lucavsalā šī gada vasarā.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu piešķirt 200 000 eiro līdzfinansējumu festivāla norisei no pašvaldības budžeta programmas, kas paredzēta Rīgas konkurētspējas un ekonomisko izaugsmi sekmējošu pasākumu veicināšanai. Finansēšanas līgumu ar festivāla organizatoriem slēgs Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra (RITA).

Kā liecina veiktie aprēķini, 2023. gadā rīkotais festivāls Rīgas budžetam devis vairāk nekā 330 000 eiro ieņēmumus, piemēram, no viesnīcu izmantošanas, tūrisma nodevas, iedzīvotāju ienākuma nodokļa festivālā un saistītajās nozarēs nodarbinātajiem.

RITA Tūrisma pārvaldes priekšniece Ieva Lasmane deputātiem skaidroja, ka festivālu pašvaldība izmanto ne tikai pilsētas konkurētspējas attīstībai, bet arī Rīgas kultūras pasākumu reklamēšanai. I. Lasmane norādīja, pašvaldība plāno aktīvāk sadarboties ar festivāla organizatoriem, lai palielinātu pilsētas lomu kā festivāla norises vietai.

2022. gada jūlijā festivāls pirmoreiz notika Rīgā, Lucavsalā, un abās festivāla dienās to apmeklēja attiecīgi 20 000 un 23 000 apmeklētāju, no kuriem vismaz 6000 bija no ārvalstīm, galvenokārt, Lietuvas un Igaunijas.

Savukārt 2023.gadā “Positivus” kopējais apmeklētāju skaits sasniedza 25 000 katrā festivāla dienā un ārvalstnieku kopējais apmeklētāju skaits pārsniedza 6000.Tiek prognozēts, ka šogad festivālu varētu apmeklēt vismaz 7000 ārvalstu viesu, galvenokārt, no Lietuvas, Igaunijas un Ziemeļvalstīm.

Festivāls “Positivus” šogad notiks 19. un 20.jūlijā.

Informāciju sagatavoja: Aira Ancāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: aira.ancane@riga.lv