Atkritumi Pilsētvide
Ezers meža ielokā

Lai Rīgas un Pierīgas meži kļūtu tīrāki, nebūtu jātērē arvien vairāk resursu negodprātīgu cilvēku rīcības seku novēršanai un lai atgādinātu par vienkāršu veidu, kā operatīvāk sniegt informāciju par atkritumiem mežā, pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži” un Valsts vides dienests (VVD) sācis sociālo kampaņu #TīriRīgasMeži #VidesSOS!

Ik gadu tiek piesārņota vide, turklāt arī ar bīstamajiem atkritumiem, kas rada teju vai neatgriezenisku kaitējumu dabai; ik gadu “Rīgas meži” un līdz ar to rīdzinieki tērē daudzus desmitiem tūkstošu eiro par atkritumu savākšanu un nodošanu. Piemēram, šā gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar 2021.gadu, vairāk nekā divas reizes palielinājušies uzņēmuma tēriņi par atkritumu nodošanu: 108 902 eiro šogad un attiecīgi 48 784 eiro pērn. Par šādu naudu “Rīgas meži” ik gadu var iestādīt vairāk nekā 400 000 priedīšu. 

Kampaņas atklāšana notiks otrdien, 27.septembrī, plkst. 11.00, “Rīgas mežu” Rīgas mežniecības Ziepniekkalna mežā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīt meža kopēju skarbo ikdienu – atklāt atkritumu izmešanas vietas un piedalīties to savākšanā! 

Pasākuma vieta: https://ej.uz/76u9 – Dienvidu tilta galā, Pārdaugavas pusē – no Ziepniekkalna ielas jānogriežas pa labi uz Medzes ielu un tad pa Padures ielu jābrauc līdz galam.

Šī ir viena no vides piesārņotāju “iecienītākajām” vietām Rīgā, par kuru arī VVD aplikācijā “VidesSOS” bieži tiek saņemti iedzīvotāju ziņojumi. Šajā apkārtnē pieķerts arī slavenais “Vīrs ar maisu”, kurš kādā ziemīgā brīvdienas rītā, acis nemirkšķinādams un ar vieglu rokas vēzienu zem brīdinājuma zīmes “Atkritumus izmest” pie meža izmeta maisu ar atkritumiem. 

Kampaņas atklāšanā piedalīsies “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga, kā arī “Rīgas mežu” darbinieki, kuri ikdienā vāc atkritumus Rīgas un Pierīgas mežos. 


Papildinformācijai: Ieva Bērziņa SIA “Rīgas meži” Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa, e-pasts: Ieva.Berzina@rigasmezi.lv