Atslēdziņas Rīgas apkaimju kartē

Līdz 31. oktobrim rīdzinieki aicināti balsot par kādu no 30 Rīgas iedzīvotāju un apkaimju biedrību līdzdalības budžeta konkursam iesniegtajām apkaimju attīstības iecerēm. Pēc otrās balsojuma nedēļas pirmajā trijniekā nemainīgi ierindojas iedzīvotāju idejas Iļģuciemā, Grīziņkalnā un Pļavniekos. Kopā iedzīvotāji nobalsojuši vairāk nekā 16 000 reižu.

Otrās balsošanas nedēļas laikā visbiežāk iedzīvotāji balsojuši par sporta laukuma izveidi Iļģuciemā aiz kultūras centra – projekts saņēmis  vairāk nekā 1500 iedzīvotāju atbalstu. Tāpat balsojumā stabili savas pozīcijas notur jauna laukuma iekārtošana pie Pērnavas un Jāņa Asara ielu krustojuma Grīziņkalnā, bērnu rotaļu laukuma izveide Pļavnieku parkā.

Iedzīvotāji aktīvi balso arī par multifunkcionāla sporta un atpūtas laukuma labiekārtošanu Dārziņos, jaunas pumptrases izbūvi Bolderājā, rotaļu un sporta laukuma izbūvi Sesku ielā Dārzciemā, atpūtas zonas izveidi Rostokas ielā Zolitūdē, apgaismojuma izveidi iepriekš līdzdalības budžeta projekta rezultātā izveidotajā Zasulauka manufaktūras parkā, bērnu rotaļu laukuma izveidi Jaunciemā un aktīvās atpūtas zonu Čiekurkalnā.

Minētos 10 projektus pašvaldība īstenotu, ja balsojums noslēgtos šodien. Taču iedzīvotājiem līdz 31. oktobrim vēl ir iespējams visu mainīt, aktīvi balsojot vietnē balso.riga.lv un klātienē Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Klientu punktos. Šogad balsot klātienē var arī Iļģuciema bibliotēkā 24. oktobrī un Imantas bibliotēkā 17. un 31. oktobrī no plkst.13.00 līdz 17.00. Katrs iedzīvotājs var nobalsot tikai vienu reizi, tātad atbalstīt tikai vienu projektu. Balsot var ikviens, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Šogad balsošana noslēgsies 31. oktobrī plkst. 21.00 nevis pusnaktī, kā tas bijis iepriekšējos gados.

Pašvaldība īstenos tās ieceres, kuras balsojumā gūs vislielāko rīdzinieku atbalstu. Atbalstītos projektus īstenos Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde.

Līdzdalības budžets ir iespēja iedzīvotājiem tieši lemt par to, kā tiek izmantota daļa no pilsētas budžeta, gan pašiem iesniedzot apkaimju attīstības ieceres, gan balsojot par tām, kuras pašvaldībai īstenot. Šogad līdzdalības budžeta finansējums ir 700 000 eiro, un katras ieceres īstenošanai maksimāli pieejami 70 000 eiro. Tas nozīmē, ka tiks īstenotas vismaz 10 no 30 balsojumam nodotajām iecerēm.

Arī pērn līdzdalības budžeta konkursā idejām kopā pieejamais finansējums bija 700 000 eiro. Balsojumā piedalījās 42 852 iedzīvotāji, atbalstot 12 projektu īstenošanu.

Rīgas pašvaldība līdzdalības budžeta konkursu un iedzīvotāju balsojumu organizē kopš 2019. gada, šogad jau piekto reizi. Kopš 2019. gada rīdzinieki konkursā iesnieguši kopā 175 projektu pieteikumus. Īstenošanai četros konkursa gados nodoti 36 projekti. No tiem 12 projekti ir īstenoti pilnībā, bet 24 projekti pašlaik ir dažādās īstenošanas fāzēs.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore,  e-pasts: edite.matusevica@riga.lv