tīra smiltis no ielas

Šonedēļ pilsētas ielās pakāpeniski sākta ietvju un brauktuvju sakopšana pēc ziemas sezonas. Uzkopšana norit dienas laikā, kad gaisa temperatūra ir iesilusi un piemērota darbu veikšanai. Vispirms plānots sakopt sabiedriskā transporta pieturvietas un drošības saliņas, zaļās zonas, kā arī ietves, kuras šoziem kopa pašvaldība. Pakāpeniski sākta arī brauktuvju malu sakopšana - darbi jau norit, piemēram, Anniņmuižas bulvārī, Brīvības gatvē, Brīvības ielā, Merķeļa ielā un citviet.

Ziemas sezonā ietves un brauktuves apstrādā ar pretslīdes materiālu, kas ielu malās uzkrājas smilšu un nogulšņu veidā. Šobrīd vietām smiltis vēl ir slapjas un sasalušas, kas apgrūtina to savākšanu gan uz ietvēm, gan brauktuvju daļā. Tāpat vēl ir iespējams gan sals, gan sniegs, tādēļ darbi noritēs lokāli, tikai dienas laikā, kad gaisa temperatūra pārsniedz 0 grādus un ir piemērota to veikšanai. Sekojot līdzi laika prognozei, ielu uzkopšanas darbi jebkurā brīdī var tikt pārtraukti un atsākti, iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem. 

Pakāpeniski pārejot uz pašvaldības nodrošinātu mehanizētu ietvju tīrīšanu un kaisīšanu ziemā, beidzoties sezonai, pašvaldība veic izkaisīto smilšu savākšanu no ietvēm. Šajā ziemā pašvaldība ietves kopa Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā (RVC), kā arī pie pilsētas noslogotākajām ielām. Šonedēļ smilšu savākšana no ietvēm sākta RVC.

Brauktuvju malu attīrīšana daļēji ir mehanizēts process, jo atsevišķās vietās brauktuvju malu attīrīšana ir jāveic ar lāpstām. Ielu tīrīšana un putekļu savākšana ar vakuuma iekārtām jeb tā sauktā “mitrā tīrīšana” tiks sākta, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili saglabāsies virs nulles. Pretējā gadījumā var veidoties satiksmes drošībai bīstamas situācijas, kad brauktuves pēc mitrās tīrīšanas var apledot.

Pagaidām, atbilstoši laika prognozēm, plānots, ka pilnvērtīgu brauktuvju tīrīšanu ar vakuuma iekārtām varētu sākt marta otrā pusē. Pēc tam tā tiks veikta trīs līdz piecas reizes nedēļā. Tomēr, ja gaisa temperatūra atļaus, regulāru brauktuvju tīrīšanu sāks ātrāk nekā plānots.

Informāciju sagatavoja: Lelde Rudzika, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: lelde.rudzika@riga.lv         

Rīgas ielās sākta smilšu savākšana pēc ziemas sezonas | 01.03.2024.