Informācija medijiem Izglītība Mājokļi Pilsētā un sabiedrībā

Gatavojoties Latvijā pirmā aprites ekonomikas centra atvēršanai, Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) aicina Latvijas augstskolu studentus un profesionālo skolu audzēkņus līdz 2024. gada 30.aprīlim iesniegt priekšlikumus mūsdienīgiem, ergonomiskiem un funkcionāliem interjera dizaina elementiem. 

Studentu grupu reģistrēšanās izaicinājumam tiks atvērta no 27. marta līdz 7. aprīlim. Reģistrēties šeit. Studenti tiek aicināti veidot studentu grupas no dažādām studiju programmām. Labāko darbu autoriem tiks piešķirtas ne tikai vērtīgas balvas, bet arī tiks dota iespēja savas idejas īstenot dzīvē – izveidot interjera elementus un tos izvietot aprites ekonomikas centrā.

“Mēs vēlamies, lai Rīgas pilsētas aprites ekonomikas centrs nes apritīguma vēstījumu vēl pirms kāds tā darbinieks ir sācis stāstīt par to. Tas nozīmē, ka telpu iekārtojumam jābūt radoši un interesanti veidotam, demonstrējot aprites ekonomikas risinājumus. Ceram, ka iesniegtie darbi būs gan mūsdienīgi, gan arī praktiski īstenojami,” skaidro REA projektu vadītāja Ieva Kalniņa.

Plašāka informācija par ideju sacensības norisi un darbu iesniegšanu pieejama zemāk pievienotajā pdf failā.

Rudenī REA sadarbībā ar partneriem atvērs pirmo aprites ekonomikas centru, kurā varēs salabot, uzlabot un pārveidot mēbeles, radīt kaut ko jaunu, celt materiālu un lietu vērtību, mācīties, izzināt, eksperimentēt, sadarboties u.c.

Rīgas aprites ekonomikas centrs (jeb pilsētas resursu centrs) tiek veidots starptautiska projekta  “Centri resursu atkārtotai izmantošanai un pārstrādei pilsētvidē” CURE+ ietvaros. Aprites ekonomikas centrs būs multifunkcionāla vieta, kurā iedzīvotāji varēs iepazīties ar aprites ekonomikas principiem, kā arī kokapstrādes darbnīcā atjaunot un paildzināt dažādu saimniecības lietu mūžu; tajā notiks arī pasākumi – meistarklases, semināri un nodarbības.

Projekts CURE+ tiek īstenots Eiropas klimata iniciatīvas (EUKI-2022) ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mājsaimniecību radīto būvniecības atkritumu apsaimniekošanu un celt pašvaldības darbinieku zināšanas un kapacitāti aprites ekonomikas pasākumu plānošanā, izstrādē un īstenošanā. Projekta partneri: Tartu pašvaldība (Igaunija), Amsterdamas Tehniskā universitāte (Nīderlande), Elisava, Barselonas inženierzinātņu un dizaina augstskola (Spānija), Kavalas pašvaldība (Grieķija).

Kontaktinformācija: projektu vadītāja Ieva Kalniņa, Rīgas enerģētikas aģentūra, e-pasta adrese: kalnina.ieva@riga.lv