Rīgas domes pozīcijas un opozīcijas frakciju deputāti, kā arī par veselības aprūpi atbildīgās amatpersonas kopīgā video vēstījumā latviešu, krievu un angļu valodās aicina rīdziniekus izdarīt pareizo izvēli un doties vakcinēties pret Covid-19.

Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē norāda, ka šie video vēstījumi ir viena no aktivitātēm, ko pašvaldība veic, lai veicinātu vakcinēšanos galvaspilsētā.

“Rīdzinieki ir ļoti atšķirīgi un domes deputātu sastāvs liecina, ka viņi atbalsta ļoti atšķirīgas partijas. Veidojot šos kopīgos vēstījumus, mūsu mērķis ir uzsvērt, ka vakcinācija dod labumu visiem, tāpēc to atbalsta arī domnieki, kuriem var būt pretēji uzskati citos jautājumos. Video klipi veidoti trijās valodās, ņemot vērā statistiku, kas liecina, ka mazākumtautību pārstāvji līdz šim vakcinējušies mazāk aktīvi. Vakcinējoties mēs pasargājam vienlaikus gan sevi, gan arī visu pārējo sabiedrību no pārslogotām slimnīcām vai slēgtām skolām. Tas nozīmē tikai vienu - rīdziniekiem ir jāsadarbojas, neraugoties uz viņu atšķirībām!” - skaidro Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes priekšnieks Uģis Vidauskis.

Rīgas senioru informēšanā par nepieciešamību vakcinēties iesaistīsies arī galvaspilsētas pašvaldības darbinieki un brīvprātīgie. Gatavību apzvanīt seniorus pauduši Izglītības, kultūras un sporta departamenta iestāžu darbinieki, īpašu atsaucību izrādījuši Rīgas bibliotēku darbinieki. Tāpat informēšanā plāno iesaistīties Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra kolektīvs, Ziedoņa muzeja un fonda "Viegli" pārstāvji. 
 
Sadarbībai uzrunātas arī citas organizācijas. Patlaban tiek gatavoti līgumi personu sensitīvo datu saņemšanai un izmantošanai, notiek brīvprātīgo instruktāža. Senioru informēšanu plānots sākt šonedēļ. Tāpat notiek pašvaldības pārstāvju aktīva saziņa ar Rīgas senioru biedrībām.
 
Noskaties Rīgas domes amatpersonu vēstījumu:

➡️ Latviešu valodā
➡️ Krievu valodā
➡️ Angļu valodā