Uzņēmējdarbība Veselība
Sandris Petronis

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls par nopelniem medicīnā un pašaizliedzīgo profesionālo ieguldījumu pacientu ārstniecībā apbalvojis ar Atzinības krustu un iecēlis par Atzinības krusta komandieri traumotologu, ortopēdu, SIA “Rīgas 2. slimnīca” valdes priekšsēdētāju, Rīgas Stradiņa universitātes Ortopēdijas katedras docētāju Sandri Petroni.

Atzinības krusta devīze ir Pour les honnêtes gens (“Godaprāta ļaudīm”) un ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

S.Petronis strādā Rīgas 2.slimnīcā kopš 1996.gada, valdes priekšsēdētāja amatā kopš 2019. gada. Kopš 2013.gada viņš strādā arī Rīgas Stradiņa universitātē, kur šobrīd ir docētājs Ortopēdijas katedrā.

Ārsta diplomu S.Petronis ieguvis 1996.gadā, absolvējot Latvijas Medicīnas akadēmiju. 2000.gadā viņš noslēdzis rezidentūru, iegūstot traumatologa ortopēda kvalifikāciju.

Viņš ir Latvijas traumatologu ortopēdu asociācijas biedrs, Latvijas gūžas un ceļa locītavas endoprotezēšanas asociācijas valdes loceklis, kā arī Latvijas ceļa locītavas ķirurģijas, artroskopijas un sporta ortopēdijas asociācijas biedrs.