Rīga un Tallina apmainās ar satiksmes infrastruktūras uzturēšanas pieredzi

Ceturtdien, 14. martā, Rīgas pašvaldībā viesojās Tallinas vicemēra Vladimira Sveta (Vladimir Svet) vadīta delegācija, lai dalītos ar pieredzi satiksmes infrastruktūras uzturēšanas jomā un spriestu par sabiedriskā transporta aktualitātēm.

Tallinas viesi kopā ar Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāju Olafu Pulku un komitejas priekšsēdētāja vietnieku Miroslavu Kodi, kā arī ekspertiem no Ārtelpas un mobilitātes departamenta, Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes un Publiskās infrastruktūras attīstības pārvaldes apsprieda aktualitātes abu pilsētu ietvju un ielu uzturēšanas jomā, sniega tīrīšanā, “Rail Baltica” termināļa būvniecībā, kā arī diskutēja par izaicinājumiem komunikācijā ar iedzīvotājiem, sniega izvešanas izmaksām un citām lietām.

“Rīga un Tallina atrodas vienā reģionā, līdz ar to gan klimatā, gan pilsētu pārvaldīšanā, uzturēšanā, sabiedriskajā transportā un citās jomās ir daudz kopīga. To bija ļoti interesanti un svarīgi pārrunāt, apzinot kopīgo un atšķirīgo. Šīs vizītes laikā iegūto informāciju mēs noteikti vēl pārrunāsim un analizēsim sīkāk, izlemjot, ko pārņemt Rīgas ikdienā. Arī turpmāk sadarbosimies un apmainīsimies pieredzē ar Tallinu, jo, kā uzsvēra Tallinas vicemērs, pēc “Rail Baltica” izbūves Tallinai Rīga būs ātrāk sasniedzama nekā Tartu,” pēc tikšanās sacīja Pulks.

Tallinas vicemērs pateicās Rīgai par veltīto laiku un vērtīgo pieredzes apmaiņu, uzsvēra, ka Tallinai ir ļoti daudz ko mācīties no Rīgas uzturēšanā, kā arī uzaicināja Rīgas pārstāvjus doties atbildes vizītē uz Tallinu.

Pēc vizītes Rīgas domē delegācija apmeklēja arī “Rīgas satiksmi”, kur diskutēja par galvenajiem izaicinājumiem transporta tīkla paplašināšanā, izmaksām, sabiedriskā transporta biļetēm, elektrisko busu izmantošanu un reģionālo maršrutu savienošanu. Tāpat delegācija devās ekskursijā uz “Rīgas satiksmes” depo, kā arī apskatīja jaunos autobusus.

Informāciju sagatavoja: Aira Ancāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: aira.ancane@riga.lv

Tallinas delegācijas vizīte Rīgas domē | 14.03.2024.