Digitalizācija Mājokļi Pilsētvide
Siltuma iekārta

Rīga piedalās viedpilsētu zaļajā akselerācijā, kurā pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”(RNP) kopā ar jaunuzņēmiem testē jaunas tehnoloģijas, kas gan pozitīvi ietekmē pakalpojuma kvalitāti, gan atstāj pozitīvu ietekmi uz klimatu.

Ilgtspējas koprades akselatorā “Future hub” RNP strādā pie ilgtspējas izaicinājumiem. Sadarbībā ar jaunuzņēmumu “Link Tools” ir sākts pilotprojekts, kas var būtiski palīdzēt uzlabot siltumapgādi galvaspilsētā.

Jaunuzņēmums ir izstrādājis monitoringa iekārtu, kas sniedz plašu datu analīzi, lai piedāvātu iespējami labākos risinājumus energoefektīvākai pieejai. Monitoringa iekārta nolasa strāvas un spriegumu izmaiņas, uzrauga patērēto enerģiju (gan aktīvo, gan reaktīvo), nosaka harmonisko strāvu daudzumu tīklā un citus datus, lai savlaicīgi  novērstu iespējamos bojājumus.

Future Hub ir starptautisks koprades akselerators, kura laikā jaunuzņēmumi jeb start-up uzņēmumi strādā ar vadošo uzņēmumu biznesa ilgtspējas izaicinājumiem. Programmas mērķis ir attīstīt zaļo tehnoloģiju ekosistēmu Baltijas reģionā, kā arī pievērst plašākas sabiedrības uzmanību ilgtspējai. Šajā akseleratorā savus izaicinājumus jaunuzņēmumiem izvirzījuši ne tikai RNP, bet arī Swedbank, Rimi Latvija, Latvenergo, Elektrum un Orkla Latvija. Programmas noslēgumā “TechChill 2021” jaunuzņēmumu un tehnoloģiju pasākumā jaunuzņēmumi prezentēs savus risinājumus starptautiskajiem investoriem, uzņēmējiem un medijiem.

Informāciju sagatavoja: Una Grenevica, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", tālr. 29392686, e-pasts: Una.Grenevica@rnparvaldnieks.lv