Kīpsalas peldvietas soliņš

Rīgā noslēgusies oficiālā peldsezona, kas oficiāli ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Tās laikā veikti  dažādi uzlabojumi galvaspilsētas peldvietās un atpūtas zonās, kas tiks turpināti arī nākamgad, īpašu uzmanību pievēršot Vecāķu un Bābelīša pludmalēm, kā arī jaunu peldvietu veidošanai pie ūdenstilpēm.

Šogad pludmalēs un atpūtas zonās renovēta sporta infrastruktūra, uzlabota vides pieejamība, uzstādot pastaigu laipas, kā arī izvietoti dažādi jauni labiekārtojuma elementi – soliņi, sauļošanās zviļņi, velostatīvi, atkritumu urnas, atjaunotas pārģērbšanās kabīnes un veikta smilts papildināšana vai tīrīšana. Šajā peldsezonā Veselības inspekcijas veiktie peldūdens testēšanas rezultāti Rīgā bija ļoti labi un visās astoņās oficiālās peldvietās aktīvās atpūtas cienītāji varēja droši peldēties, kā arī ūdens kvalitāte bija laba daudzās citās atpūtas vietās pie ūdens.

Lai iepazītos ar paveiktajiem uzlabojumiem pludmaļu infrastruktūrā un plānotu nākamā gada prioritātes, aizvadītās nedēļas nogalē Vecāķu un Bābelīša peldvietas apmeklēja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps un Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītājs Edijs Pelšs.

“Šogad paveiktie darbi būtiski uzlabojuši apkaimes atpūtas vietu infrastruktūru, nodrošinot iedzīvotājiem patīkamu atpūtu pie ūdens un uzlabojot vides pieejamību cilvēkiem, kuri pārvietojas riteņkrēslos, kā arī vecākiem ar bērnu ratiņiem. Aicinu arī turpmāk Rīgas iedzīvotājus, sadarbojoties ar apkaimju biedrībām, aktīvi iesniegt iniciatīvas un projektus līdzdalības budžeta projektu ideju konkursam, jo apkaimes iedzīvotāji vislabāk pārzina vajadzības un nepieciešamību vides infrastruktūras uzlabošanā teritorijās, kas ir izvietotas pie  pilsētas ūdenstilpēm,” uzsvēra V. Zeps.

Komitejas priekšsēdētājs norādīja, ka nākamgad turpināsies infrastruktūras uzlabošana Vecāķu peldvietā, kur šogad jau sesto reizi tika pacelts Zilais karogs, kā arī viena no prioritātēm būs Bābelīša pludmales labiekārtojuma elementu atjaunošana. “Ezers ir ļoti skaists un iedzīvotāju iecienīts, bet esošā infrastruktūra ir novecojusi un plānojam to nākamgad atjaunot atbilstoši budžeta iespējām,” akcentēja V. Zeps.

Rīgas pašvaldība plāno arī nākamgad turpināt pludmaļu infrastruktūras uzlabošanu un veidot jaunas peldvietas. “Ņemot vērā Latvijas Neredzīgo biedrības ierosinājumu un lai uzlabotu atpūtas iespējas cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem pie ūdens, plānojam pie Juglas ezera, pretī Braila ielai 13 ierīkot īpašu aktīvās  atpūtas zonu ar iespēju peldēties.  Aktīvās atpūtas zonas ierīkošanai ir noslēgts projektēšanas līgums, kas tiek finansēts no Rīgas Vides aizsardzības fonda līdzekļiem.  Pēc projekta dokumentācijas saskaņošanas, šai potenciālai peldvietas ierīkošanai būs nepieciešams finansējums, ko, cerot uz Rīgas domes deputātu atbalstu, lūgsim piešķirt no galvaspilsētas budžeta līdzekļiem,” norāda E. Pelšs.

Ņemot vērā šī gada rudens sākumā siltos laika apstākļus, iedzīvotāji turpina apmeklēt iecienītās peldvietas un aktīvās atpūtas zonas pie ūdens, kā arī  joprojām peldas un peldvietās izvietoto infrastruktūru izmanto ziemas peldes cienītāji. Šoruden Rīgas jūras līča piekrastes peldvietās Vecāķos, Vakarbuļļos un Daugavgrīvā pludmaļu apsaimniekotāji laipas, pārģērbšanās  kabīnes, atpūtas solus, volejbola laukumu aprīkojumu atstās vismaz līdz oktobra sākumam. Izvietotie soliņi, laipas, pārģērbšanās kabīnes, konteineri no peldvietu teritorijām tiek noņemti  no oktobra  līdz aprīļa beigām, jo mainīgie laika apstākļi un vētras var radīt lielus bojājumus.

Aktīvās atpūtas zonās pie ūdenstilpēm un iekšzemes peldvietās inventāru ziemas sezonā nav plānots noņemt. Pārģērbšanās kabīnes un soliņi  ziemas periodā  būs pieejami peldvietās un atpūtas zonās Lucavsalā, Ķīpsalā, Rumbulā, Bābelītes ezerā Velnezerā, Bolderājas karjerā, Dārziņos un Zirņu salā. Buļļupē pie Birzes ielas, Hapaka grāvī pie Kleistu ielas. Vecāķu, Vakarbuļļu un Daugavgrīvas peldvietās stacionārās pārģērbšanas kabīnes tiks saglabātas pie peldvietu galvenajām pieejām. 

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Laipa Vecāķu pludmalē | 29.08.2023.