Informācija medijiem Atkritumi Pilsētvide
Rudens lapas

No 22. oktobra līdz 27. novembrim nedēļas nogalēs un dažās vietās arī atsevišķās darba dienās Rīgas iedzīvotājiem bija iespējams bez maksas nodot savāktās kritušās koku un krūmu lapas. Iedzīvotāji šogad nodevuši 9080 m3 jeb 2724 tonnas lapu.

Par spīti vēlajam lapkritim, iedzīvotāji šajā rudenī nodevuši lielu savākto lapu apjomu. Šajā gadā rīdzinieki iespēju bez maksas nodot lapas izmantojuši līdzīgā apmērā, kā pērn. 2022. gadā nodotas 2953 tonnas lapu, bet 2021. gadā – 2083 tonnas. Visaktīvāk lapas uz nodošanas punktiem nogādājuši Daugavas kreisā krasta iedzīvotāji, kopā nododot 1558,5 tonnas lapu. Labā krasta iedzīvotāji nodevuši 1144,5 tonnas lapu. Kopā uz kompostēšanas vietu lapu kravas nogādātas 237 reizes.

Jau otro gadu lapas tika nogādātas “Rīgas meži” un “Rīgas ūdens” izveidotajā bioloģisko atkritumu kompostēšanas vietā. Tur iegūtais komposts tiks izmantots Rīgas apstādījumu zemes bagātināšanai.

Arī šogad lapu savākšanas punktos bija iespējams arī saņemt bezmaksas smilti ietvju kaisīšanai ziemā. Smilti arī turpmāk var saņemt Daugavpils ielā 31, Ieriķu ielā 43A, Gobas ielā 6A un Uzvaras bulvārī 16A otrdienās un ceturtdienās, iepriekš piesakoties pa tālruni 80000800. Vairāk informācijas riga.lv/ziema.

Pašvaldība iespēju privātīpašumu saimniekiem bez maksas nodot lapas nodrošināja jau 12. gadu pēc kārtas.

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv