Pieturvieta

Trešdien, 29. septembrī, plkst.12.30 Rātsnama Portretu zālē notiks preses konference, kurā galvaspilsētas vicemērs Vilnis Ķirsis un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Arhitektūras un Pilsētvides dizaina pārvaldes vadītājs Valdis Dombrovskis informēs par izstrādātajiem dizaina risinājumiem Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietām.

Rīgā turpmāko gadu laikā plānots nomainīt vairumu tehniski un funkcionāli novecojušo sabiedriskā transporta pieturvietu, aizstājot tās ar ērtākām un mūsdienu prasībām atbilstošākām pieturvietām, kā arī uzstādīt jauna dizaina pieturvietu nojumes vietās, kur tās līdz šim nav bijušas vispār.

Pavasarī darbu pie pieturvietu dizaina izstrādes un iepirkumu organizēšanas ar Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Viļņa Ķirša izdotu rīkojumu sāka īpaši šim mērķim izveidota darba grupa. Pēc iespējamo risinājumu izvērtēšanas tika izsludināta cenu aptauja par sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju un labiekārtojumu elementu dizaina izstrādi. Tajā kopumā tika saņemti trīs pieteikumi, kurus izvērtējot, par piemērotāku atzīts sertificēta arhitekta Armanda Bisenieka (SIA „Valgude”) priekšlikums. Arhitekts sagatavojis trīs skices katrā no trīs tipveida pieturvietu nojumju risinājumiem, ko plānots nodot vērtēšanai iedzīvotājiem.

Jau vēstīts, ka, beidzoties īslaicīgas lietošanas būvju izvietošanas termiņam, vides reklāmas uzņēmums “JCDecaux” šogad visā Rīgas teritorijā demontēja vairākus desmitus tam piederošo sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju, neraugoties uz pašvaldības aicinājumu uzņēmumu atlikt demontāžu līdz brīdim, kad pašvaldībai iepirkuma rezultātā būs piegādātas jaunās pieturvietu nojumes.

Lai samazinātu īslaicīgās neērtības, vietās, kur jau pašlaik tika veikta pieturvietu demontāža, pašvaldība līdz jauno pieturvietu nojumju izvietošanai uzstādījusi pagaidu soliņus.

„Pilsētā kopumā ir aptuveni 1700 sabiedriskā transporta pieturvietu, no kurām ar nojumi aprīkotas tikai aptuveni trešā daļa. Daļa pieturvietu būvētas vēl padomju laikos, tādējādi jau sen sasniedzot ne tikai tehnisko, bet arī morālo norietu. Pieturvietu nojumēm ir vienlaikus vizuāli jāiekļaujas pilsētvidē, jānodrošina iespēja patverties no lietus, vēja vai saules un jābūt pieejamām senioriem, vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar invaliditāti, aprīkotām ar ērtiem soliņiem. Pašvaldība šo jautājumu risinās kompleksi, plānojot novecojošo pieturvietu nomaiņu pret mūsdienīgām pieturvietām ar skaidru juridisko ietvaru. Tagad izstrādāti trīs risinājumi, par kuriem aicināsim iedzīvotājus paust viedokli,” norāda V. Ķirsis. 

Uzmanību plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem – preses konferenci varēs apmeklēt klātienē, tikai uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Preses konference tiks translēta tiešraidē Facebook riga.lv kontā.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.