Elektro skūteri

Lai aktualizētu ar elektroskrejriteņu lietošanu saistītos jautājumus pilsētvidē un meklētu iespējamos risinājumus, piektdien, 20. maijā plkst. 13.00 Mežaparka Lielajā estrādē norisināsies ekspertu un valsts institūciju pārstāvju diskusija.

Pasākumā laipni aicināti piedalīties mediju pārstāvji! 

Pirms ekspertu diskusijas, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš atklās “Drošas skrejriteņu un velo braukšanas dienas”, kas 20. un 21. maijā Latvijā noritēs pirmo reizi. 

Diskusijā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis, Satiksmes ministrijas Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore Annija Novikova, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis un Latvijas mobilitātes asociācijas pārstāvis Edgars Jēkabsons. 

Tajā uzmanība tiks pievērsta elektroskrejriteņu integrācijai ceļu satiksmē, to lietotāju pienākumiem, kā arī iespējamajam regulējumam normatīvajos aktos. 

CSDD un Rīgas pašvaldība pirmo reizi rīko divu dienu pasākumu "Skrejriteņu un velo drošas braukšanas dienas", kas norisināsies 20. un 21.maijā Mežaparka Lielajā estrādē. Pasākuma dalībnieki (no 14 gadu vecuma) varēs pilnveidot drošas braukšanas iemaņas ar elektroskrejriteņiem un velosipēdiem, bet bērni - nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu, kā arī būs iespēja piedalīties vērtīgu balvu izlozē.

Drošas skrejriteņu un velo braukšanas dienas ir daļa no CSDD un Rīgas pašvaldības informatīvās kampaņas ar mērķi informēt sabiedrību par jautājumiem, kas saistīti ar mikromobilitātes rīku lietošanu, ceļu satiksmes negadījumu skaitu samazināšanu, kā arī uzmanīgākas braukšanas un savstarpējās cieņas veicināšanu starp satiksmes dalībniekiem.