Izglītība Pilsētā Pilsētvide
Minecraft virtuālais modelis

Piektdien, 11. jūnijā, plkst.15.00 ar virtuālo ekskursiju un tiešsaistes ātrbūvēšanas sacensībām noslēgsies galvaspilsētas vispārizglītojošo skolu komandu sacensības Rīgu raksturojošo vietzīmju būvēšanā Minecraft virtuālajā Rīgas modelī.

Noslēguma pasākumu varēs vērot ikviens interesents tiešsaistē www.rdpad.lv, www.riga.lv, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Facebook kontā un Esporta skolas Twitch kontā.

Jau ziņots, ka sacensības norisinājās no 26. maija, un tās piesaistījušas plašu interesentu loku, 20 komandās kopumā piedaloties 60 Rīgas vispārizglītojošo skolu skolēniem no 16 skolām.

Komandas izvēlējušās rekonstruēt tādus objektus kā Centrāltirgus, Nacionālā Opera, Saules akmens, Jēkaba kazarmas un citus. Šāds pasākums tiek organizēts pirmo reizi, un to rīko Esporta skola sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, Microsoft un Datorzinību centru.

„Īstenotā būvēšanas sacensību ideja sevi ir attaisnojusi, un to apliecina arī plašā skolēnu interese. Vairākām skolu komandām dalību nācās atteikt jau nokomplektēto vietu dēļ. Redzam, ka motivācija būvēt un mācīties Minecraft vidē ir, un, visticamāk, tā pieaugs. Optimistiski raugāmies līdzīgas aktivitātes īstenot vēl kādreiz, lai rosinātu bērnu interesi par Rīgas apkaimēm, veicinātu vietu vēstures, ģeogrāfijas un arhitektūras izzināšanu un veidotu piederības sajūtu pilsētai,” norāda departamenta pārstāvis Jānis Ušča.

Noslēguma pasākumā viens dalībnieks no katras komandas cīnīsies par tehniski precīzākā un ātrākā būvnieka titulu. Tāpat tiks organizēta virtuālā ekskursija, iepazīstinot ar skolēnu komandu veiktā darba rezultātiem pirmajā posmā, kā arī tiks apbalvotas sacensību trīs labākās komandas.

Minecraft Rīgas virtuālais modelis tapis Interreg Baltijas jūras reģionaprogrammas projektā “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning”, kur Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir viens no partneriem. Minecraft virtuālā Rīga ir automatizēti veidots pilsētas modelis, balstoties uz pieejamajiem ģeotelpiskajiem datiem.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Komunikācijas nodaļas Stratēģiskās komunikācijas  galvenā projektu vadītāja Daina Pētersone, mob.tel.: 28446809, e-pasts: daina.petersone@riga.lv