Informācija medijiem Apkaimēs Pilsētvide
Bērnu rotaļu laukums

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Nordeķu parkā šoruden pabeidzis bērnu rotaļu laukuma atjaunošanu un tagad tas ir pieejams apmeklētājiem.

“Esam atsaukušies Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrības ierosinājumam un Nordeķu parku tagad rotā ne vien zelta rudens, bet arī jauna un patīkama atpūtas vieta ģimenēm. Šogad veikts apjomīgs darbs, sākot ar laukuma projektēšanu pavasarī un beidzot ar būvdarbiem vairāku mēnešu garumā. Kopīgiem spēkiem tapis Eiropas standartiem atbilstošs un kvalitatīvs rotaļu laukums,” uzsver Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Darbu gaitā demontēts vecais bērnu rotaļu laukums, kura vietā uzbūvēts jauns, visām normatīvu prasībām atbilstošs laukums. Jaunajā laukumā, kas izklāts ar krāsainu un drošības standartiem atbilstošu gumijas segumu, izvietoti vairāki rotaļu kompleksi, dažādas šūpoles, karuselis un citas iekārtas. Vairākas rotaļu ierīces ir iespējams izmantot arī bērniem ar kustību traucējumiem. Laukumu daļēji ierobežo koka sētiņa, bet vecāku ērtībām uzstādīti vairāki soliņi un atkritumu urnas. 

Iepriekšējais bērnu rotaļu laukums Nordeķu parkā izveidots 2001. gadā un tajā esošās iekārtas nebija sertificētas saskaņā ar drošības standartu prasībām. Ik gadu bija nepieciešams ieguldīt arvien vairāk līdzekļu nolietoto un bojāto detaļu atjaunošanā, tomēr ierīču drošība un funkcionalitāte neatbilda normatīvu prasībām. Mājokļu un vides departaments arī regulāri saņēma iedzīvotāju sūdzības par laukuma neapmierinošo stāvokli un ierosinājumus jauna laukuma ierīkošanai.

Lai uzlabotu laukumu, šogad tika rīkots iepirkums jauna rotaļu laukuma projektēšanai un būvniecībai. Iepirkuma konkursa rezultātā Mājokļu un vides departaments pavasarī noslēdza līgumu par būvdarbiem ar SIA “JLD”. Patlaban visi darbi ir pabeigti un laukums atvērts apmeklētājiem.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Atjaunotais Nordeķu parka bērnu laukums | 06.10.2022.