Cilvēki brauc ar velosipēdiem

No 16. līdz 22. septembrim visā Eiropā ar saukli “Kusties un esi vesels!” tiks atzīmēta Eiropas Mobilitātes nedēļa, aicinot iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, kā arī izvēlēties pārvietošanās veidus, kuri nerada vai ievērojami samazina emisiju apjomu. Šī gada tēma ir “Veselīgs, drošs un videi draudzīgs”, pievēršoties Eiropas pilsētu spējai pielāgoties Covid-19 pandēmijai un iespējām, ko šie apstākļi rada uz satiksmes infrastruktūru un iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem. 

Plāns:

  • Ceturtdien, 16. septembrī, no plkst. 17.30 bērniem un jauniešiem būs iespēja piedalīties velosacensību “Riteņvasara-2021” posmā Bieriņos (Amulas/Slampes ielu stūris pie Akmensdārza). Dalībnieku vecums: trīs līdz 25 gadi.
  • Piektdien, 17. septembrī, plkst. 13.00 notiks diskusija “Mobilitāte Rīgā: Ko varam labāk?” Tajā jomas eksperti, politiķi un atbildīgo departamentu pārstāvji diskutēs par aktuālajiem darbiem un plāniem satiksmes infrastruktūras jomā, Covid-19 ietekmi uz pārvietošanos pilsētā, kā arī tiks prezentēti jaunākie dati par iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem Rīgā. Diskusija būs vērojama Rīgas domes Satiksmes departamenta Facebook profilā.
  • Sestdien, 18. septembrī, no plkst. 11.00 Imulas un Kalvenes ielu aplī notiks ģimeņu sacensības “Imulrings”. Sacensības notiks bezpedāļu, “12 līdz 16”, “20”, “24”, “26+” un šosejas velo klasēs, kā arī būs velostafete, velorollings (riteņbraucēja un skrituļslidotāja vai skeitera ekipāžu sacensības), skrituļslidu sacensības un skrējiens. Tāpat sacensību dalībniekiem būs iespēja bez maksas veikt velosipēda pamata tehnisko apkopi velo darbnīcā.  
  • Pirmdien, 20. septembrī, no plkst. 17.30 bērniem un jauniešiem būs iespēja piedalīties velosacensību “Riteņvasara-2021” posmā Grīziņkalna parkā. Dalībnieku vecums: trīs līdz 25 gadi.
  • Trešdien, 22. septembrī, no plkst. 17.30 notiks velosacensību “Riteņvasara-2021” posms Uzvaras parkā. Dalībnieku vecums: trīs līdz 25 gadi.

Bērnu un jauniešu velosacensību “Riteņvasara” posmos un ģimeņu sacensībās “Imulrings” nav noteikta dalības maksa, pieteikšanās norises vietā.  “Riteņvasara” posmos sacensības notiks bezpedāļu, “12 līdz 16”, “20”, “24”, “26+” velo klasēs, kā arī tiks organizēta velostafete (divu dalībnieku komandu sacensības – bērns un tētis, bērns un mamma vai divu bērnu komanda). 

Pasākumus organizē Rīgas domes Satiksmes departaments un Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar EU CIVITAS Handshake. Savukārt bērnu un ģimeņu aktivitātes organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2.” Visas aktivitātes tiks fotografētas un filmētas.

Informāciju sagatavoja: Lelde Rudzika Rīgas domes Satiksmes departaments galvenā referente, tālr. 26568332