Minecraft virtuālais modelis

Centrāltirgus, Nacionālā Opera, Saules akmens, Jēkaba kazarmas un vēl citi, kopumā 20 Rīgas vēsturiskā centra objekti šajās nedēļās tiek rekonstruēti Minecraft vidē, skolēniem piedaloties būvēšanas sacensībās Minecraft virtuālajā Rīgas modelī. Sacensībās skolēni rekonstruēs Rīgas vēsturiskā centra raksturojošās vietzīmes, pieminekļus un citus pilsētbūvniecības objektus, cenšoties tos attēlot pēc iespējas pietuvinātus realitātei, procesa gaitā iepazīstot arī to arhitektūru un vēsturi. Vienlaikus aktivitāte veicinās skolēnu kultūras apziņas, lokālpatriotisma un piederības sajūtas veidošanos. 

Līdz 6.jūnijam katrai komandai jāizpēta, jāapraksta un Minecraft virtuālajā Rīgas modelī jārekonstruē piešķirtais Rīgas vēsturiskā centra objekta eksterjers, piemēram, Melngalvju nams, Pētera baznīca, Vanšu tilts.

Sacensību otrajā posmā, kas norisināsies 11. jūnijā, notiks tiešsaistes ātrbūvēšanas sacensības, kurās viens dalībnieks no katras komandas cīnīsies par tehniski precīzākā un ātrākā būvnieka titulu. Otrā posma noslēgumā tiks organizēta virtuālā ekskursija, iepazīstinot ar skolēnu komandu veiktā darba rezultātiem pirmajā posmā, kā arī tiks apbalvotas trīs labākās komandas. To varēs vērot ikviens interesents www.rdpad.lv, www.riga.lv, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Facebook kontā un Esporta skolas Twitch kontā.

Būvēšanas sacensības piesaistījušas plašu interesentu loku, 20 komandās kopumā piedaloties 60 Rīgas vispārizglītojošo skolu skolēniem no 16 skolām. Īstenojot iniciatīvu, aizvadītas arī pedagogu apmācības par Minecraft izmantošanu izglītības procesā un tā sniegtajām iespējām. Tajās varēja piedalīties skolotāji, kuri sniedz atbalstu savas skolas komandām būvēšanas sacensībās. Mācību noslēgumā pedagogi saņēma sertifikātu par Minecraft apmācību kursa pabeigšanu.

Minecraft Rīgas virtuālais modelis tapis Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektā “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning”, kur Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ir viens no partneriem. Minecraft virtuālā Rīga ir automatizēti veidots pilsētas modelis, balstoties uz pieejamajiem ģeotelpiskajiem datiem.

Jāpiebilst, ka šāds pasākums tiek organizēts pirmo reizi, un to rīko Esporta skola sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, Microsoft un Datorzinību centru.

Informāciju sagatavoja: Daina Pētersone Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Komunikācijas nodaļas Stratēģiskās komunikācijas galvenā projektu vadītāja, mob.tel.: 28446809, e-pasts: daina.petersone@riga.lv