Informācija medijiem Apkaimēs Pilsētvide
Koki Krasta ielā

Lai uzlabotu Krasta ielas jauno apstādījumu stāvokli un tos atbrīvotu no liekā sāls daudzuma, nākamās divas naktis tiks veikta koku vainagu skalošana, informē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Krasta ielas atjaunošanas gaitā posmā no Salu tilta līdz Dienvidu tiltam 2020. gada novembrī tika iestādīti 120 koku dižstādi – 100 ozoli, 20 platlapu bērzi, kā arī 2433 krūmi. Kopā Krasta ielā tiek kopti 227 dižstādi un 4307 krūmi.

Pēc sekojošās ziemas un ievērojamā sāls daudzuma, kā arī ļoti karstās vasaras koku stāvoklis radīja pamatotas bažas. Mājokļu un vides departamenta darbinieki, piesaistot ekspertus un veicot profesionālu darbu, kokiem palīdzēja atgūties un sazaļot. Bojā gāja tikai viens koks.

Koku vainagu skalošanu veiks SIA “Roadeks”, pamatojoties uz speciālistu rekomendācijām pagājušajā pavasarī. Tiks skaloti 110 jauno koku (ozolu un bērzu) vainagi, kas aug Krasta ielas sadalošajā joslā.

Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Augu minerālās barošanās laboratoriju, martā tika paņemti koku zaru un augsnes paraugi analīzēm. Iegūtie ķīmisko analīžu rezultāti parādīja būtisku sāls piesārņojumu koku zaru paraugos.


Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv