Covid-19 Pilsētā un sabiedrībā Veselība
Jūlijā pamatprincipi paliek nemainīgi

Iepriekš noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi ir ļāvuši Latvijā Covid-19 izplatību noturēt samērā zemā līmenī, tādēļ valdība ir pieņēmusi lēmumu par atsevišķu Covid-19 izplatību ierobežojošu pasākumu daļēju samazināšanu no š.g. 1.jūlija, ņemot vērā, ka ir stiprināta veselības aprūpes sistēma un epidemioloģiskās drošības pasākumu rezultātā Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir samērā zema. Infekcijas izplatība tiks monitorēta arī turpmāk un situācijas pasliktināšanās gadījumā ierobežojumi tiks atjaunoti.

Rīgas pašvaldība aicina visus iedzīvotājus joprojām stingri ievērot veselības drošības pasākumus – rūpīgu roku higiēnu, fizisko distancēšanos un pārdomātu rīcību, atrodoties gan publiskās vietās, gan sadzīvē, lai nepieļautu atkārtotu koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumu.  Ļoti būtiski ir katram pašam izvērtēt riskus un spēt uzņemties atbildību par savu un līdzcilvēku veselību. Pamatprincipi ir nemainīgi – visur, kur ir iespējams, ievēro 2 metru distanci, mazgā rokas, paliec mājās, ja esi saslimis un seko līdzi informatīvajām norādēm, piemēram, sabiedriskās vietās, kā arī izpildi konkrētā pakalpojuma sniedzēja vai pasākuma organizētāja norādījumus. 

No 1. jūlija mutes un deguna aizsega lietošana sabiedriskajā transportā vairs nebūs obligāta, bet ieteicama, īpaši tad, ja transportā ir daudz cilvēku. Vietās, kur ir liela cilvēku plūsma un drūzmēšanās mutes un deguna aizsegšana ir ieteicama. Obligāti mutes un deguna aizsegs jālieto, ar sabiedrisko transportu dodoties uz pašizolācijas vietu pēc atgriešanās no ārvalstīm. Obligāti aizsegs jālieto, ja privātu vai publisku pakalpojumu sniedzēji un pasākumu organizatori to pieprasa.
1. jūlijā mainās arī pulcēšanās ierobežojumi un līdz 31. jūlijam telpās līdz 1000 m2 drīkst pulcēties ne vairāk kā 100 cilvēki, bet lielākās telpās - 500. Savukārt ārā drīkst pulcēties ne vairāk kā 1000 cilvēki. Ministru kabineta 30. jūnija lēmums paredz, ka no 1. augusta ārā drīkstēs pulcēties pat 3000 cilvēku, ja epidemioloģiskā situācija valstī nepasliktināsies.

Lai paplašinātu testēšanu un savlaicīgi atklātu iespējamus slimības uzliesmojumus, ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00, sestdienās no 9.00 līdz 15.00 un svētdienās no 9.00 līdz 12.00, iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru 8303. Testēšanas punktā var ierasties gan ar privāto transportu, gan kājām vai ar velosipēdu.

No 1. jūlija vairs nebūs laika ierobežojums sporta pasākumu norisei ārpus telpām. Taču spēkā saglabājas darba laika ierobežojums sporta zālēm, fitnesa klubiem un līdzīgiem uzņēmumiem, uzsākot darbu ne agrāk kā 6.30 no rīta un strādājot ne vēlāk kā 24.00 naktī.
Samazināts arī ierobežojums sabiedriskās ēdināšanas vietās nodrošināt vismaz 4m2 uz vienu apmeklētāju iekštelpās. No 1. jūlija restorānos un kafejnīcās jānodrošina 3 m2 telpas platības uz apmeklētāju.

Attiecībā uz ceļojumiem, Veselības ministrija joprojām aicina rūpīgi izvērtēt to nepieciešamību. Jārēķinās, ka ārzemēs pastāv ne tikai lielāks risks inficēties ar Covid-19, bet arī nonākt karantīnā, kas būs jāievēro valstī, kur tobrīd atradīsies. 


Ar visiem nosacījumiem, kas turpmāk jāievēro gan uzņēmējiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam, var iepazīties mājas lapā www.covid19.gov.lv 

Jūlijā pamatprincipi paliek nemainīgi
Izklaidējies atbildīgi
2 metru distanci publiskās vietās var neievērot
Plašāka pulcēšanās nozīmē lielāku atbildību