Turpinot šogad sākto septiņu praktisko civilās aizsardzības semināru ciklu galvaspilsētas apkaimēs, trešais seminārs notika 21. maijā Centra apkaimē, līdzīgi kā iepriekšējos semināros pulcējot lielu interesentu skaitu. Semināra dalībnieki, kuri pēc informatīvās daļas aktīvi uzdeva jautājumus ekspertiem, iesaistījās arī 72h somu un patvertņu materiāltehniskā aprīkojuma izpētē. Iedzīvotājiem bija iespēja uzzināt plašāku informāciju par jaunizveidoto patvertņu karti, uzzināt par situāciju apkaimē, iepazīties ar Latvijas Bankas kritisko bankomātu prezentāciju, kā arī saņemt drošības eksperta Vitālija Rakstiņa radīto “Pretošanās rokasgrāmatu” un Rīgas pašvaldības veidoto drošā patvēruma vietu bukletu.

Arī šī semināra videoieraksts no nākamās nedēļas būs pieejams pašvaldības mājaslapā riga.lv sadaļā “Civilā aizsardzība”, kur atrodami arī līdz šim notikušo semināru ieraksti.

“Informēti, noturīgi un labi sagatavoti iedzīvotāji var sniegt nenovērtējamu pienesumu civilās aizsardzības sistēmai un mūsu drošībai kopumā. Iedzīvotājs, kurš pirmajās krīzes stundās zina, ko darīt, nekrīt panikā un var parūpēties par sevi, ir būtisks atslogs atbildīgajiem dienestiem, kuri var efektīvāk parūpēties par tiem, kuri paši sev nevar palīdzēt. Labi sagatavoti iedzīvotāji ir arī spēcīgs signāls mūsu ienaidniekam, ka mēs nebūsim viegls mērķis. Esmu pateicīga katram rīdziniekam, kurš atnāk uz mūsu semināru un iedziļinās civilās aizsardzības jautājumos,” pauž Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Seminārā piedalījās iedzīvotāji no Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Centra punktā iekļautajām apkaimēm: Avoti, Brasa, Centrs, Grīziņkalns, Kundziņsala, Mežaparks, Pētersala-Andrejsala, Sarkandaugava un Skanste, kuras ietilpst Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Centra punktā. Semināram pievienojās arī citu, Centram tuvumā esošo apkaimju iedzīvotāji.

Seminārā iedzīvotājiem bija iespēja uzzināt viņu apkaimei specifisko civilās aizsardzības informāciju, apgūt prasmes, kā pielāgot savu pagrabu droša patvēruma vietai, kā salikt 72h somu un kā veicināt savu mentālo noturību ārkārtas situācijā.  RSU pētnieks, drošības un noturības eksperts Vitālijs Rakstiņš informēja par “Pretošanās rokasgrāmatu” un tajā sniegtajiem ieteikumiem iedzīvotājiem, savukārt Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes (CAOIP) eksperti analizēja aktuālo situāciju apkaimē un tai blakus esošajās teritorijās – kur atrodas paaugstinātas bīstamības objekti, evakuācijas ceļi, patvertnes, pulcēšanās punkti un kādi ir iespējamie riski. Latvijas Bankas pārstāvis Igors Fleitmanis pastāstīja par rīcību ar finansēm un finanšu pakalpojumu pieejamību krīzes apstākļos, bet Latvijas Sarkanā Krusta pārstāve Kristīne Vagule informēja par psiholoģisko pašpalīdzību ārkārtas situācijās.

Semināri šogad notiks vēl četros dažādos Rīgas apkaimju punktos. Nākamais plānots jūnijā Bolderājas punkta apkaimē. Ar apkaimju sadalījumu iespējams iepazīties šeit: https://apkaimes.lv/aic/apkaimju-koordinatori/   

Pagājušajā gadā Rīgas domē notika astoņi semināri par dažādām civilās aizsardzības tēmām. Rīgas pašvaldība aicina ikvienu rīdzinieku iepazīties ar aizvadīto semināru laikā apkopoto informāciju, video ierakstiem pašvaldības mājaslapas www.riga.lv sadaļā ’’Civilā aizsardzība’’. Sadaļā pieejams arī Rīgas pašvaldības civilās aizsardzības plāns un dažādi citi noderīgi informatīvie materiāli, kā rīkoties ārkārtas situācijās.

Rīdzinieki aicināti būt aktīvi, iepazīties ar mājaslapā www.riga.lv pieejamo informāciju, sekot līdz informācijai pašvaldības sociālajos tīklos un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām.

Informāciju sagatavoja: Sabīne Solovjeva, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sabine.solovjeva@riga.lv.

Civilās aizsardzības trešais seminārs Centra apkaimē | 21.05.2025.

Saistītas tēmas

Informācija medijiem Apkaimēs Drošība Pašvaldībā Pilsētā un sabiedrībā