Izstādes Esplanādē foto

Pirmdien, 14. septembrī, Esplanādē apbalvoja 10. starptautiskās bērnu un jauniešu mākslas izstādes “Vērtību sakta” laureātus.

“Ikviena krīze ir iespēja, un šis pasākums to lieliski pierāda. Visu var noorganizēt arī tad, ja to var darīt tikai sēžot pie ekrāna un pat neredzot visus žūrijas locekļus. Uzvarētāji ir visi tie, kuri piedalījās “Vērtības saktas” radīšanā! Vēlos visiem pateikties, jo mūsu kopējā vērtība ir drosme un māka pozitīvo saskatīt it visā, lai kas arī notiktu”, izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja Jāņa Rozentāla mākslas skolas direktors Jānis Ziņģītis. 

Izstādes darbos bērni un jaunieši ir atspoguļojuši aktuālas vērtības, kuru eksponēšanai par pamatu ņemta ideja par tautas tērpa neatņemamu sastāvdaļu - saktu.  Izstādes “Vērtību saktas” projekta koordinators ir Vilnis Heinrihsons. Izstāde ir  tapusi  sadarbojoties Latvijas un Rīgas mākslas skolu un izglītības iestādēm, kā arī ārvalstu mākslas skolu radošajām komandām. 

Ekspozīcijai kopumā atlasīti 176 dalībnieku darbi no tiem 153 ir no Latvijas, bet pārējie no četriem pasaules kontinentiem: Eiropas, Austrālijas, Amerikas un Indijas. Skolēnu darbos atspoguļotās vērtības iekļāva sevī redzējumu par dabu un dzīvniekiem, ekoloģiju, ģimeni, cilvēku attiecībām un sabiedrību. Izstādes dalībnieki ir interesējušies  arī par personības iekšējo pasauli un etnogrāfiju.

Māras Muižnieces Grand Prix balvu saņēma Indijas autores Ārjas Butolijas darbs “Dievs, paglāb mani no šī vīrusa”. Godalgoto pirmo vietu dalīja divi  izstādē eksponētie darbi  - autores Kedatona Kempbela no ASV darbs “Mīlestība, miers un magones” un autores Diānas Ramutes darbs no Latvijas “Bez nosaukuma”. Otro vietu ieguva Nīmas Husainas darbs no ASV “Prieks palīdzēt” un Laura Lapsas darbs “Mans rīta ciemiņš”. Trešo vietu dalīja vairāki autoru   darbi – Sofijas Sakulas “Atmiņas”, Hugo Freimaņa “Virtuālā pasaule”, Kates Esteres Kļaviņas “Koris”, Miķeļa Šēfera “Es un daba”, Dženisas Gī darbs no Austrālijas “Ģimenes totēms”.  

Starptautisko izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu,  Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolu. Nākamo izstādi ir plānots veidot uz  XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. 

Izstāde skatītājiem Esplanādē būs apskatāma līdz 13.oktobrim, kā arī digitālā formātā tīmekļa vietnē https://vertibusakta.lv/ . Darbi izvietoti dizainera Pētera Zilbera veidotajos trīs stendos jeb "saktās", aicinot ikvienu interesentu iepazīt tās vērtības, kuras ir svarīgas mūsdienu bērniem un jauniešiem. 

Informāciju sagatavoja: Rīgas Stradiņa universitātes Komunikāciju fakultātes studente un  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta praktikante Samanta Gulbe.