Dronu šovs kuģis

Ieskandinot Rīgas 822. dzimšanas dienu, 18. augusta vakarā, spītējot negaisam un lietusgāzēm, rīdzinieki un pilsētas viesi pulcējās uz Rīgas dzimšanas dienas svinību ieskaņas pasākumu Lucavsalā, kur Rīgas naksnīgajās debesīs varēja vērot Baltijā lielāko dronu šovu un baudīt populāru mūziķu koncertprogrammu.

“Atzīmējot Rīgas dzimšanas dienu, tika īstenots vērienīgs dronu šovs. Esam gandarīti par paveikto. Mūsuprāt, Rīgai vēsturiska diena. Liels paldies mūsu partneriem - uzņēmumiem “Ligth a Sky” un “SPH Engineering”, gandarījumu pauž dronu šova izstrādātājs, Basemotion vadītājs Armands Blumbergs un saka paldies Rīgai par doto iespēju.

Spītējot nelabvēlīgajiem un mainīgajiem laikapstākļiem, Force Majeure situācijā, dronu šovs tika realizēts veiksmīgi. Klātienē Lucavsalā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 3000 skatītāju. Šovu varēja vērot arī no Daugavas abiem krastiem un Rīgas Facebook konta tiešraidē. 

Ar 500 dronu palīdzību 10 minūšu garā audiovizuālā priekšnesumā tika izstāstīts Rīgas stāsts no pagātnes līdz mūsdienām, uzsverot tās nepārtraukto attīstību. Rīga ir pilsēta, kas ir atvērta un pilna ar nākotnes iespējām, un ikkatra Rīgas iedzīvotāja rokās ir tās atklāt un veidot. Atslēga esam mēs visi. Šova pavadošais stāsts tika veidots kā saruna, iesaistot arī mākslīgo intelektu kā tehnoloģiskās attīstības neatņemamu sastāvdaļu.

Savukārt uz Lucavsalas svētku skatuves apmeklētājus un svētku tiešraides skatītājus priecēja grupas “Dziļi violets”, “Pirmais kurss” un duets “Bujāns”. Starplaikos apmeklētājus izklaidēja pasākuma vadītājs Artūrs Mednis un spēlēja dīdžejs Magnuss Eriņš.

Dronu šovu veidoja pasaulē šajā nozarē labi pazīstamais Latvijas uzņēmums “Basemotion”, kas veidojis dronu šovu dizainu un programmēšanu tādiem zīmoliem un pasākumiem kā “Super Bowl”, “Grammy Awards”, “Pepsi”, “Avatar”, “Boeing”, “Porsche”, F1 un daudziem citiem.

Dronu šovs Rīgas dzimšanas dienā īstenots sadarbībā ar dronu uzņēmumu “Light A Sky” (Lietuva), SPH Engineering (Latvija), kā arī vairākiem sadarbības partneriem no citām Eiropas valstīm, ņemot vērā šī dronu šova apjomu. Rīga ar šāda vēriena notikumu iezīmē Latviju kā strauji augošu  moderno tehnoloģiju attīstības centru.

Pasākuma ieraksts un dronu šova atskata video tuvākajā laikā būs pieejams arī Rīgas sociālajos tīklos un youtube kontā.

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore,  e-pasts: sindija.gravere@riga.lv  

Rīgas dzimšanas dienas ieskaņas koncerts | 18.08.2023.