Rīgā būs TET rallijs

Ceturtdien, 11. jūlijā, Rīgā, Rātslaukumā, norisināsies Tet Rally Latvia starta pasākums, svinīgi sākot pēdējo gaidīšanas nogriezni – nedēļu līdz FIA pasaules rallija čempionāta posma Tet Rally Latvia oficiālajai atklāšanas ceremonijai. Starta pasākumā varēs ne vien sastapt pašmāju pilotu Mārtiņa Seska, Matīsa Mežaka un Artura Priednieka ekipāžas un aplūkot to rallija automašīnas, bet arī novērtēt rallija auto sniegumu – ekipāžām Vecrīgā veicot starta demonstrācijas braucienus, kuram sekos simbolisks pārbrauciens pāri Akmens tiltam un kopbilde uz AB dambja.

“Ātrums, jauda un pie mums līdz šim neredzēti zirgspēki tuvojas Rīgai un Latvijai, un man ir patiess lepnums, ka lielie rallija svētki sāksies tieši Rīgā. Pilsētas pulss rallija dienās iegūs jaunus apvāršņus, jo Rīga FIA pasaules rallija čempionāta posma norisi Latvijā uztver ne tik vien ar lielu atbildību, bet arī kā svētkus pilsētā tās iedzīvotājiem un viesiem. Rīgā ar prieku sagaidīsim čempionāta komandas, sportistus un autosporta fanus no visas pasaules, un esmu pārliecināts, ka Tet Rally Latvia būs viens no grandiozākajiem notikumiem šajā vasarā, kas pozitīvi pierūcinās Rīgu no pilsētas centra līdz pat izcilajai Biķernieku trasei,” saka Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Rīgā, Rātslaukumā notiekošā starta pasākuma norise simboliski paredzēta tieši vienu nedēļu pirms tieši šai pat vietā notiks FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) astotā posma Tet Rally Latvia svinīgā atklāšanas ceremonija. Starta pasākumā klātesošajiem interesentiem būs iespēja satikt visas trīs WRC Latvijas posmā startējošās latviešu pilotu ekipāžas – Mārtiņu Sesku / Renāru Franci, Matīsu Mežaku / Arni Roni un Arturu Priednieku / Jāni Kirkovaldu, neformālā gaisotnē aprunājoties ar ekipāžām, saņemot to autogrāfus, nofotografējoties ar autosportistiem vai vienkārši novēlēt viņiem veiksmi sacensībās.

Starta pasākums sāksies jau dienas vidū plkst. 14.45, kad uz skatuves notiks X3000 LV Virtual Rally Challenge e-sporta turnīra finālbraucieni. Pēc mēnesi garām priekšsacīkstēm, kas bija sadalītas trīs posmos, četri ātrākie virtuālās vides braucēji sacentīsies par uzvarētāja godu un galveno balvu – iespēju 18. jūlijā iesēsties latviešu rallija komandas Sports Racing Technologies rallija automašīnā un tikt izvizinātam pa Tet Rally Latvia pirmo ātrumposmu Biķernieku trasē.

Kamēr autosportisti plkst. 18.30 pulcēsies uz autogrāfu sesija, klātesošajiem apmeklētājiem visu pasākuma laiku būs unikāla iespēja klātienē aplūkot FIA pasaules čempionāta vadošās Rally1 klases automašīnu – M-Sport Ford Puma Rally1 HYBRID, ar kuru Tet Rally Latvia startēs Sesks / Francis. Šī būs Latvijā reta iespēja, apskatīt auto klātienē. Tāpat Rātslaukumā atradīsies arī divi Rally2 kategorijas auto, ar kuriem sacensībās startēs Matīsa Mežaka un Artura Priednieka ekipāžas. Pasākumā paredzēts arī deju studijas Yaam priekšnesumi un FIA pasaules rallija čempionāta dalībnieku un komandas vadītāju video sveicieni.

Tikmēr pasākuma kulminācija paredzēta ap plkst. 19.40, kad ekipāžās dosies pie saviem auto, un iedarbinās tos, lai jau pēc pāris minūtēm sēstos pie stūres un, tiesnešu klātbūtnē, veiktu improvizētu rallija ātrumposma startu. Rallija automašīnas paātrināsies Kaļķu ielas posmā gar bijušo Rīgas Tehniskās universitātes ēku, virzienā no Rātslaukumā. Pasākuma izskaņā, visas trīs rallija ekipāžas, Valsts Policijas pavadītas, šķērsos Akmens tiltu, sapulcējoties uz AB dambja, kur paredzēta foto sesija ar Vecrīgas panorāmu fonā.

“Man ir liels prieks, ka arī Rīgas pilsētai patīk pieņemt dažādus izaicinājumus un uzņemt pie sevis pa kādam mazāk ierastam, bet visnotaļ jaudīgam pasākumam. Rallija interesentus un pilsētas viesus aicinu izmantot šo iespēju, lai klātienē un nepiespiestā gaisotnē ne vien aplūkotu, bet arī dzirdētu un redzētu darbībā jaudīgās rallija auto – tai skaitā M-Sport komandas Rally1 auto, ar kuru Mārtiņa Seska ekipāža jau pēc dažām dienām startēs pirmajā Tet Rally Latvia! Kas tāds katru dienu gluži vienkārši nav iespējams! Autosportisti ir tieši tādi paši sportisti kā basketbolisti vai hokejisti, arī viņiem nepieciešams sajust fanu atbalstu, tamdēļ atnāciet un ar savu klātbūtni sniedziet tām uzmundrinājumu pirms gaidāmā FIA pasaules rallija čempionāta Latvijas posma!” apmeklēt starta pasākumu Rīgā aicina Tet Rally Latvia direktors Raimonds Strokšs.

Tet Rally Latvia starta pasākuma programma ceturtdien, 11. jūlijā:

  • 14.45    X3000 Rallija Izaicinājums, lielais fināls;
  • 17.00    X3000 Rallija Izaicinājums, apbalvošana;
  • 18.30    Autogrāfu sesija;
  • 19.00    Tet Rally Latvia starta pasākuma oficiālā daļa;
  • 19.40    Rallija automašīnu iedarbināšana;
  • 19.50    Demonstrācijas braucieni;
  • 19.55    Pārbrauciens pāri Akmens tiltam;
  • 20.15    Kopbilde uz AB dambja.

Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama mājaslapā www.lvrally.com

FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.-21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība.

Plašāka informācija: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +37126557801, janis@raevents.lv

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv