Datums 5. decembris, 2023 – 3. janvāris, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, Anniņmuižas bulvāris 29
Vides instalācijas “Vecīša cimdiņš”

Ik gadu bērniem šis ir īpaši maģisks laiks – pirmais sniegs, svētkiem izrotātā pilsēta, krāšņi sapostās eglītes un dažādi interesanti stāsti un pasakas par ziemu.

Ziemassvētki ir brīnumu laiks, kad iespējamas dažādas neticamas lietas – bites dzied, zirgi runā, un kādā parastā cimdiņā, kuru vecītis, pēc eglītes braucot, aizmirsis mežā, vietas pietiek gan mušai, gan pelei, gan zaķim, pat vilkam un lācim! Tā nu viņi tur sildās, kamēr neatskanēs gaiļa dziesma, kas līksmotājus izbiedēs un burvību pārtrauks. Lai viņiem nebūtu tik auksti, visi aicināti pienākt tuvāk, uzdancot un kopā nofotografēties! “Vecīša cimdiņš” ir viena no pasakām, kuru bērni iemīļo jau agrā vecumā un bieži izspēlē iestudējumus pirmsskolas izglītības iestādēs. Tiem, kas vēl nav lasījuši pasaku, cerams radīsies interese to izlasīt, savukārt pārējiem būs iemesls vēlreiz pārlasīt un iepazīties arī citām latviešu tautas pasakām.

Instalācijas mērķis ir ar mūsu pašu tradicionālās kultūras elementiem izcelt tās spēju līdzpastāvēt arī pasaules Ziemassvētku kultam.  Cimdiņā paslēpušos tēlu apģērbs veidots, iedvesmojoties no latviešu tautas tērpa, rokdarbiem un tradicionālās kultūras.   

Vides objekta māksliniecisko konceptu veidojusi māksliniece Sindija Anča, kas savā darbu pūrā var atzīmēt tādus darbus kā ilustrācijas 2022. gadā izdotajā multimediālā grāmatā “Kurbads – latvju varoņstāsts”,  2016. gadā veidoto videoklipu “Izkaptiņa” folkloras un seno cīņu kopai “Vilkači”, 2020. gadā personālizstāde “Tumšais laiks” Daugavas muzejā, 2021. gadā personālizstāde “Jāņuzales” kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, u.c. dažādas ilustrācijas. Sindija Anča 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslās Latvijas Mākslas akadēmijā, audiovizuālās mākslas nodaļas vizuālās komunikācijas departamentā, turpat pirms tam iegūts arī bakalaura grāds, šobrīd studē Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Baltu filoloģijas bakalauru programmā.

Izstāde aplūkojama bez maksas, visu diennakti Anniņmuižas bulvārī 29, blakus Kultūras centram “Imanta” līdz 2024. gada 3. janvārim.

Vairāk par Rīgas pašvaldības Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem var uzzināt tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi jaunumiem sociālo tīklu lapā “Rīga” un “Rīgā notiek”.